İşyeri Açma Ruhsatında İndirime mi Gidiliyor?

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, tarım arazilerinin korunmasında ortak bilincin çok önemli olduğunu söyledi.

Dernekkırı bölgesinde bulunan Or-köy statüsünde bulunan köy muhtarları heyet halinde Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi ziyaret etti.

Muhtarlar bölgelerinde yaşadıkları sıkıntıları ve sorunları Başkan Dişli'ye anlatarak çözüm için kendisinden destek istedi. Muhtarlar, bölgede imar inşaat harçları ve işyeri açma ruhsatı için istenen ücretlerin şehir merkeziyle aynı olduğunu belirterek indirilmesi konusunda çalışma yapılmasını talep ettiler.

Bölgedeki en önemli sorunun tarım arazilerinin imara açılması olduğunu dile getiren muhtarlar, Başkan Dişli'ye bu konuda göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek, tarım arazilerinin korunması yönünde tedbirlerin arttırılması talebinde bulundular.

Başkan Dişli, gerekli çalışmaların yapılıp kanun ve yönetmeliklerin izin verdiği ölçüde sorunların çözüleceğini kaydetti. Tarım arazilerinin yok olmasından büyük bir üzüntü duyduğunu belirten Başkan Dişli,  “Adapazarı Belediyesi sınırları içinde kalan tarım arazilerinin korunması konusunda büyük bir titizlik gösteriyoruz. Bu toprakların imara açılmaması için büyük bir mücadele vermekteyiz. Muhtarlarımızın tarım arazilerinin imara açılmaması ve koruma tedbirlerinin arttırılmasını talep etmesi beni fevkalade memnun etmiştir. Zira tarım arazilerinin korunmasında ortak bilinç önemli bir unsur. Tarım arazilerinin heba edilmesiyle gıda ve su konusunda büyük sıkıntılar yaşanacak. Dünyayı su ve gıda konusunda büyük bir sıkıntı beklemektedir. Bu sebeple geleceğimizi garanti altına almak için tarım topraklarımızı çok iyi korumalıyız" dedi.

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle