İster Tesbih Çekin, İster Deniz Kabuğu Sesi Dinleyin

Cep telefonunda video, müzik, internet ve yön bulmanın dışında isteyen iPhone'da tespih de çekiyor, stresten kurtulmak için deniz kabuğu sesi de diniyor.

Cep telefonu ile konuşmak, fotoğraf çekmek, internete bağlanmak artık olağan karşılanıyor. Bankaların geliştirdiği iPhone uygulamaları bankacılık işlemlerini kolaylaştırıyor. Uykusuz kalanların uykuya dalması için koyun saydırıyor veya stresten kurtulmak için deniz kabuğu sesi de dinleniyor.

İSTEDİĞİN AYARI SEÇ

iPhone kullanıcılarının sevdiği uygulamalardan biri de iTunes sanal mağazasında satılan tespih yazılımı. İsteyen istediği kadar tespih çeksin diye sadece gerçek tespihler değil, telefon ekranında tespihler de ortaya çıktı. Tespih çekerken taşı siz seçiyorsunuz. Kötü yanı çektiğiniz tespih sayısını ekranda göremiyorsunuz. İsterseniz oltu taşı, isterseniz kehribar tam 9 farklı tespih taşını seçiyorsunuz. Sesi de aynı o taşlarda olduğu gibi çıkmasını bekleseniz de pek öyle çıkmıyor. 0.99 dolara indiriliyor. iPhone uygulama mağazasında huzur bulmak isteyenler için binlerce uygulama var. Apple uygulama mağazasında tespih dışında da uygulamalar yer alıyor. İsteyen deniz kabuğu sesi dinleyerek rahatlıyor. Ses ve ekran görüntüsü değiştirilebiliyor. Televizyon, gazete ve bankalar en çok uygulama geliştiren kurumlar. Hemen hemen bireysel internet bankacılığı yapan tüm bankaların iPhone'a özel bir yazılımı var. Türkiye'de yaklaşık 200 bin kişinin kullandığı iPhone geniş ekranı ile internet kullanımını kolaylaştırdığı için tercih ediliyor.

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle