İmam Hatip’te çalışmalar başladı

Vektörel çalışmalar
adapazarı Kişiye Özel Baskılı …
5 yıl önce
Sapanca İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu’nda inşaat çalışmaları başladı.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede, Göl Mahallesi’nde yapımına başlanan Sapanca İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu inşaatından incelemelerde bulundu.

Okul inşaatının tamamlanmasıyla ilçedeki tüm okulların kendilerine bağımsız binaları olacağını belirten Başkan Yılmazer, “İmam Hatip Lisemiz şuanda Şehit Albay Güner Ekici Lisesi’nde hizmet veriyor. Yeni okulumuzun inşaatı tamamlandığında hem lise hem de ortaokul düzeyinde öğrencilerimiz bu binada eğitim ve öğrenim görmeye başlayacak. Okulumuz açıldığında ilçemizdeki tüm okulların kendilerine ait binaları olmuş olacak ve uzun süre okul problemi yaşayacağımızı düşünmüyorum. Okulun ilçemize kazandırılmasında milletvekillerimiz, valimiz ve büyükşehir belediyesi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yapımına başlanan okulda lise ve ortaokul olmak üzere iki bağımsız bina olacağını ifade eden Müdür Dede ise, “Okulumuzda toplam 24 derslik mevcut. Bunun yanında konferans ve spor salonları da bulunuyor. Tamamlandığında ilçemizde eğitim kurumu anlamında önemli bir eksiklik giderilmiş olacak” dedi.