İletişim Fakültesi'ne bu yıl ilk kez öğrenci alınacak

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’nin (SGC) geleneksel iftar yemeği  dün akşam gerçekleşti.

İftara, SGC üyeleri ve gazetecilerin yanı sıra Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytekin İşman, Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Eskicumalı, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Bahar ve Basın İlan Kurumu İl Müdürü Ömer Faruk Çakır katıldı.

İftara yoğun ilgi

Yoğun ilginin gösterildiği iftarda oruçların açılması ve yenilen yemeğin ardından kısa bir konuşma yapan SGC Başkanı Sezai Matur, “ Geçen yıl aramızda olan ve maalesef çok acı bir şekilde silahlı saldırı sonucu kaybettiğimiz Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat ve Devrim Ersen Özergin arkadaşlarımızı rahmetle anıyorum. Bugün aramızda o saldırıdan ağır yalı olarak kurtulan gazeteci arkadaşımız Mustafa Süke de bulunuyor. O olayın tek sevindiren yanı Mustafa Süke’nin iyileşmesi ve işinin başına dönmesidir. Sakarya basını olarak o kara günü asla unutmayacağız” dedi.

Sakarya medyası

Sakarya medyasının her geçen gün daha da büyüdüğünü belirten Matur “Gelişen teknolojiye ve çağa ayak uydurmalıyız. Kendimizi ve sektörümüzü geliştirmeliyiz. Bu anlamda kurulması için çaba gösterdiğimiz İletişim Fakültesi’nin bu yıl öğrenci alacak olmasından dolayı mutluyuz. Fakültemizin Sakarya yerel medyasının önemli katkılar vereceğini düşünüyoruz. Sayın Rektörümüze bu nedenle teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

"İletişim Fakültesi\'ne ilk öğrenciler alınacak"

Daha sonra söz alan İletişim Fakültesi Başkanı Prof. Dr.Aytekin İşman, İletişim Fakültesi’nin bu yıl ilk kez öğrenci almaya başlayacağını belirtirken, “Bu yıl Halklar İlişkiler Bölümü’ne 50 öğrenci alacağız. Gelecek yıl gazetecilik ve medya iletişim bölümlerini açacağız. İletişim Fakültesi’ni Sakarya medyasıyla birlikte büyütmeyi hedefliyoruz. Sizlerin katkılarının bizim için önemi büyük. Sürekli iç içe olacağız” dedi. Program yemeğin ardından çay sohbeti ile son buldu.
Telefoncular, Telefon, GSM ve İletişim Hizmetleri
Yurtlar, Öğrenci Evleri ve Apartlar
Erkek Öğrenci Evleri ve Apartları
Kız Öğrenci Evleri ve Apartları
Öğrenci çocukluğu
yükseköğrenim öğrenci yurdu
9 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]