İkinci elde kapora tokatçılığı

İkinci El Eşya
İkinci El Eşya
İkinci el konteyner
İkinci el beyaz eşya alımı
2.el ikinci el fordlar
adapazarı elde özel uyku seti …

Bir alışveriş uygulaması üzerinden aracını piyasanın yaklaşık 25 bin TL altına bir fiyatla satılığa çıkartan İ.A. isimli şahıs, kendisine ulaşan Edirneli bir vatandaşı 2 bin TL dolandırdı. Kocaali’de yaşayanlara mesaj atan vatandaş, kişinin bulunması için yardım istedi.

Bir alışveriş uygulaması üzerinden Sakarya’nın Kocaali İlçesinde arabasını sattığına dair ilan oluşturan İ.A. isimli şahıs, Edirne’de yaşayan bir vatandaşla arabasının satışı için telefonda anlaştı. Anlaşmadan hemen sonra kızının hasta olduğunu belirterek 2 bin TL kapora istedi. Şahsın iyi niyetine güvenen vatandaş, kaporayı gönderdikten sonra İ.A. isimli dolandırıcı daha sonra vatandaşı her yerden engelleyerek kayıplara karıştı. Dolandırıcıya para kaptıran vatandaş ise sosyal medyadan Kocaali’deki vatandaşlara yazarak yardım istedi.

DİKKAT EDİLMELİ

Öte yandan uzmanlar vatandaşları alacakları ürünü görmeden kapora vermemesi konusunda uyarırken alışveriş uygulamalarında ve sitelerinde de vatandaşlar sürekli bu tarz dolandırıcılık konularında uyarılıyor. Yeni getirilen güvenli alışveriş uygulaması sayesinde ise vatandaşların ödemeleri bankada tutularak burada dolandırıcılık olayların önüne geçilmeye çalışıyor.