İdeal Bir Eş Olan Hz. Peygamber

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi tarafından organize edilen “ İslam’da Aile” konulu panel AKM tiyatro salonunda gerçekleştirildi.

Panel’e konuşmacı olarak Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Halil İbrahim Bulut, Araştırmacı-Yazar Cevat Topkara ve Orhan Cami İmam Hatibi Mustafa Aydın katıldı.

Panelde ilk olarak konuşan Orhan Camii İmam Hatibi Mustafa Aydın, “İslam’da Erkeğin Kadına, Kadının da Erkeğe Karşı Görevleri” hakkında açıklamalarda bulundu. Ailenin önemi üzerinde duran Aydın, sevgisiz ve ilgisiz bir aile ortamının ayakta durmasının zor olduğu belirtti.

Sevgi ve Saygı

Araştırmacı-Yazar Cevat Topkara ise ailede çocuk eğitiminin önemine dikkat çekerek, çocuk eğitiminin anne karnında başladığını belirtti. Topkara, çocuk yetiştirmede eşlerin birbirine gösterdikleri sevgi ve saygının çok önemli olduğunu ifade ederek çocuğun ilk örnek aldığı insanlar olması hasebiyle anne babanın birbirlerine karşı çok iyimser davranmaları gerektiğini söyledi.

Peygamber Örneği

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil İbrahim Bulut, “İdeal Bir Eş Olarak Hz. Peygamber”i anlattı. Bulut, bir eş olarak Hz. Peygamberin eşleri ile ilişkisini anlatarak onlarla istişare ettiğini ve ev işlerine de yardım etmekten hoşlandığını söyledi.

Programa katılan panelistlere ve programın moderatörlüğünü yapan İbrahim Birol Ergün’e Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı İbrahim Guli tarafından “Teşekkür Beratı” verildi.

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]