Hilmi kayın İş Merkezi esnafı yıkıma karşı

Alarm izleme merkezi
Diyaliz merkezi
adapazarı akupunktur merkezi
7/24 psikolojik danışma merkez…

Adapazarı Belediyesi'nin başlattığı Ada Hayat Projesi Uygulama Alanı’nda bulunan Hilmi Kayın İş Merkezi'ndeki esnaflar, iş merkezinin yıkılmasına karşı çıkarak açıklama yaptı.

Hilmi Kayın İş Merkezi esnafları yaptıkları açıklamada, Ada Hayat Projesi ile ilgili kendileri ile görüşülmediğini savundu.
İş merkezinin yıkılmasını istemediklerini bildiren esnaflar; "

İki yıldır tüm dünyada ve ülkemizde de yaşanan pandemi sürecinin esnafımıza verdiği zararlar malumunuzdur. Çoğu esnafımız dükkanlarını kapattı. Kimileri borç içinde borçlarını yaralarını sarmak istiyor. Bizler pandeminin tamamen bittiği süreçte bu sene borçlarımızı kapatıp, işlerimizi düzeltebileceğimiz bir zamanda Adapazarı Belediyesi Başkanı Mutlu Işıksu'nun yapmış olduğu proje gündeme getirildi. Tabilki güzel proje olabilir. Adapazarı merkezine kimine göre hayat katabilir. Ancak bizler bu süreçte esnaflar olarak ne bir uyarı ne bir bilgi ve bir toplantı içerisinde bulunmadık. Dükkan sahipleri ile belediye toplantılar yapmış. Kiracılar hiçe sayılmış. Haber dahi verilmemiştir. Bizler esnaflar olarak mağduruz. Hak sahiplerine sesleniyoruz; sizler belediye ile yaptığınız toplantıda hiç umrunuzda olmadık. Çünkü kiralarınızı alamamaktan korktunuz. Hilmi Kayın Adapazarı'nın en sağlam binasıdır. Yıkılmasını istemiyoruz. Esnafta kimsenin oyuncağı değildir. Esnafın mağduriyeti giderilsin. Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum; lütfen sesimizi duyun. Ne olur bize kulak ver Reisim" diyerek çağrıda bulundu.