Hendek'te Miladı Dolan Okullar Yeniden Yapılıyor

Özel okullar, özel liseler, akşam liseleri
Özel okullar, özel liseler, ak…
hendek nakliyat
13 yıl önce
Hendek Belediyesi tarafından yaptırılan 24 derslikli Cumhuriyet İlköğretim Okulu yeni binasının inşaatı hızla devam ediyor.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'nin, seçim beyannamesindeki eğitime destek amacıyla yapacağı projelerden birisi olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu projesinin yapımı devam ediyor.

4 katlı ve 24 derslikli okulun içerisinde anasınıfı, kütüphane, fen laboratuarı, bilgisayar laboratuarı, harita odası, sağlık odası, idare odası, öğretmenler odası, kantin, asansör bulunup voleybol ve basketbol sahası yapılarak ikinci yarıyıl eğitimine yetiştirilmesi hedefleniyor.

Yapımı devam eden Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda incelemelerde bulunan Başkan Ali İnci, eğitime her türlü desteği yaptıklarını belirterek, "Çocuklarımızın daha sağlıklı ve modern bir ortamda en iyi eğitimi alabilmeleri için başlatmış olduğumuz iyileştirme hamlemiz devam ediyor. Şu an mevcut olan Cumhuriyet İlköğretim Okulumuz hem miladını doldurdu hem de çocuklarımız için yetersiz gelmektedir. Yeni yapılan okulumuzun kapasitesi daha yüksek ve çocuklarımız daha sağlıklı bir ortamda eğitim alacaklar. Mustafa Asım İlköğretim Okulumuz da çok eski ve yetersiz bir okuldu, belediye olarak Mustafa Asım İlköğretim Okulumuzu da yeniden yaptık ve çocuklarımız daha sağlıklı bir ortamda eğitim alıyorlar. İnşallah Cumhuriyet İlköğretim Okulumuzu da ikinci yarıyıla yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bizim için eğitim çok önemli ve her şeyden önce gelir" dedi.

İnşaatın yapımı devam ederken Hendek Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından bahçe düzenlenmesi çalışmaları da yapılıyor.