Hendek, İşsizliğe Meydan Okuyor

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Yeşilyurt mahallesinde, BEL-İŞ destekli kurulan tekstil fabrikasını gezerek incelemelerde bulundu.

Krize inat her geçen gün yeni yatırımların yapıldığı ve birçok işsiz insana istihdamın sağlandığı Hendek ilçesi, işsizliğe meydan okuyor. Kısa bir süre önce Yeşilyurt mahallesinde faaliyete geçen ve Hendek Belediyesi BEL-İŞ Meslek Edindirme Merkezi destekli 1500 metrekare kapalı alana sahip Hilal Tekstil'de 83 kişi istihdam ediyor. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, faaliyete geçen fabrikayı ziyaret edip incelemelerde bulundu. Başkan İnci fabrika sahibi Adem Sivil ile birlikte fabrikayı gezerek bilgi aldı. Sivil, ihracata yönelik çalıştıklarını belirterek, ürünlerinin dış piyasada İspanya-İtalya ve Fransa'ya ihraç edildiğini söyledi.

Başkan İnci, atölyeleri ziyaret ederek işçilerle sohbet etti. Hendek'te işsizlik sorunu olmadığını belirten Başkan İnci, “Ülkemiz ekonomisinde tekstil önemli bir tutmaktadır. BEL-İŞ destekli kurulan bu fabrikada siz çalışanlara büyük görevler düşüyor. Krize inat Hendek işsizliğe meydan okuyor. ilçemizde kendi alanlarında söz sahibi büyük firmaların yatırım yapmalarıyla, birçok işsiz insanımıza istihdam sağlanmıştır. Belediye olarak da BEL-İŞ Meslek Edindirme Merkezi'ni kurarak, işveren ve işsiz insanlarımız arasında köprü vazifesi yapıyoruz. Ayrıca BEL-İŞ de İŞ -KUR ile işbirliği içerisinde çeşitli kurslar açarak gençlerimizin meslek sahibi olmalarını sağlıyoruz. İlçemiz, krize rağmen, tüten fabrika bacalarıyla tam bir yatırım cenneti konumundadır“ dedi.
13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]