Hazine arazisine kenevir ekmişler

Akyazı, Erenler ve Geyve ilçelerinde düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında çok sayıda uyuşturucu ele geçirildi.

Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Şerefiye Mahallesinde E.Y. isimli şahsın ikametgâhında mahkeme kararı ile arama yaptı. Yapılan arama sonucunda 114 adet Captegon diye tabir edilen uyuşturucu madde,  23.41 gram ağırlığında Skunk maddesi ele geçirildi. 

Gözaltına alınan E.Y. Jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildi.

İKİNCİ OPERASYON GEYVE'DE

Diğer bir operasyonda ise E.B. isimli şüphelinin Geyve’nin Kızılkaya Mahallesinde bulunan ev ve arazisinde yapıldı. Geyve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı asayiş timlerinin gerçekleştirdiği operasyon sonucu yapılan aramada boyları 60-300 santimetre arasında değişen 30 kök kenevir bitkisi ve 20 gram kubar esrar ele geçirildi.
Şüpheli olarak ifadesi alınan E.B. Jandarmadaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

HAZİNE ARAZİSİNDE UYUŞTURUCU YETİŞTİRMİŞLER

Üçüncü operasyon Erenler Sarıcalar Mahallesinde gerçekleştirildi. Erenler  İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı asayiş timleri ile Jandarma İstihbaratın müşterek yaptığı operasyonda ormanlık alanda hazine arazisi  içerisinde üç ayrı bölgede kenevir bitkisi ekimi yapan M.P., C.Z.O. ve C.G. suçüstü yapılarak yakalandı.
 
Yapılan aramalarda ormanlık alanda hazine arazisine ekilmiş vaziyette boyları 50-185 santimetre uzunluğunda 202 kök kenevir bitkisi bulundu. Gözaltına alınan M.P. ve C.G. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. C.Z.O. savcılıktaki ifadesine müteakip serbest bırakıldı. 
3 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]