Hacı adayları dualarla uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek olan Taraklılı hacı adayları için Taraklı Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Meydanı'nda uğurlama töreni düzenlendi.

Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Meydanı'nda düzenlenen hacı uğurlama töreni Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler ile başladı. Yunuspaşa Camii İmamı Alaattin Özçayır da programda kısa bir konuşma yaptı. Kutsal yolculuğa çıkanların öncelikle sağlık sıhhat ve afiyet içerisinde gidip tekrar yurtlarına dönmelerini temenni ettiklerini belirten Özçayır, "Önemli olan Hacca gitmek değil, hacı olarak kalmaktır. Bu yolculuk herkese nasip olmaz. Dolayısıyla kendisine hac nasip olanlar bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve hayatlarının dönüm noktası olarak algılamalıdır. Sadece bedenlerin değil ruhunda bu ziyafetten istifade etmesi gerekir. Rabbim kutsal toprakları görmeyi ve oraların feyiz ve bereketinden istifade etmeyi herkese nasip etsin" dedi.

Yoğun bir katılımın olduğu ve duygulu anların yaşandığı program yapılan dua ve hacı adaylarının vedalaşması ile sona erdi.

Törene Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, hacı adayları, aileleri ve vatandaşlar katıldı.
6 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle