"Günde İki Kez İki Dakika" projesi başlatıldı

7 yıl önce

Sağlık Bakanlığı diş sağlığı için "Günde İki Kez İki Dakika" projesi başlattı.

Halk Sağlığı Müdürlüğünün 11 Nisan 2015 tarihli yazılarında;

“Sağlık Bakanlığı tarafından ağız ve diş sağlığının korunması ve geliştirilmesine yönelik farkındalığı artırmak, anaokulu ve ilkokul çağındaki çocuklarımıza diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak ve diş fırçalama alışkanlığını pekiştirmek amacıyla “GÜNDE İKİ KEZ İKİ DAKİKA” Projesi kapsamında İlimizdeki Anaokulu ve İlkokul 1, 2, 3 ve 4. Sınıf öğrencilerine 55.900 adet diş fırçası ve diş macunu seti dağıtılacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen diş macunu ve diş fırçası seti Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından teslim alınmış olup, dağıtım için İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ilçe ve okul bazında Anaokulu ve İlkokul 1, 2, 3, ve 4. Sınıflarında eğitim görmekte olan öğrenci sayıları alınmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan liste doğrultusunda gerekli planlama yapılarak diş macunu ve diş fırçası setlerinin dağıtımına başlanacaktır.

Diş macunu ve diş fırçası setlerinin dağıtımı esnasında diş hekimlerimiz ve konuyla ilgili eğitim almış eğitici personellerimiz tarafından öğrencilerin ağız ve diş sağlığı taramaları yapılacak ve öğrencilere ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim verilecektir.” denilmektedir.