Geyve'den Bayır Bucak'a yardımeli uzandı

geyve reklam
6 yıl önce
Geyve Yardımeli Derneği ve Eksen Derneği'nce düzenlenen organizasyonda toplanan iki tır dolusu un, battaniye, yatak, ilaç ve temel gıda maddelerinden oluşan yardımlar Bayır-Bucak Türkmenleri'ne gönderildi.

Yardım tırları Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle uğurlandı. Törene, İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Müftüsü Ali Erhun, Yardım Eli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan, İlçe Temsilcisi Ahmet Erol, Yardım Eli Derneği Gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

Yardım Eli Derneği İlçe temsilcisi Ahmet Erol, veren el ile alan el arasındaki hayır köprüsü ilkesi ile çalışan dernek olarak bundan önce de 3 tır yardım malzemesini Suriyeli mültecilere gönderdiklerini belirterek; "Bu gün de 2 tır dolusu yadım malzemesini Bayır-Bucak Türkmen kardeşlerimize göndereceğiz. Tırların hazırlanmasında katkı sunan; Almanya-Köln Eyüp Sultan Cami Derneğine, Hisarlık-Halidiye-Sekiharman-Çine-Kulfallar-Taşoluk Köylerine, Yardımeli Derneği Bayanlar Komisyonuna ve siz değerli Geyve halkımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Tırlarımızda; 660 çuval un, 70 battaniye, 45 yatak, 85 koli ilaç, 400 koli temel gıda maddesi ve giyecek, 45 bin kışlık giyim, 150 elektrikli ısıtıcı, 9 büyük çadır, mutfak malzemesi bulunmaktadır”dedi.

Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Kaymakamı İlyas Memiş ve Yardım Eli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan yaptıkları konuşmalarında; yardımlaşmanın toplumsal yaşamdaki ve dini yükümlülüklerdeki önem ve değerine değindiler.

İlçe Müftüsü Ali Erhun’un yaptırdığı duadan sonra, yardım malzemelerini taşıyan 2 tır ilçeden ayrıldı.
 
Kaynak: Geyvemedya.com