Gençlerin Projeleriyle Dünya Güzelleşecek

sakarya erenler dünya kahveler…
14 yıl önce

16. Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı'nın Türkiye finali sonuçlandı. 534 proje arasından finale kalan Sakarya Fen Lisesi'nin iki projesinden "Temiz Enerji Temiz İnsancıl Çevre" projesi Mansiyon ödülü kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, İnepo Çevre Derneği ile Fatih Koleji işbirliğinde düzenlenen İnepo Çevre Proje Olimpiyatı'na Sakarya Fen Lisesi'nden Biyoloji Öğretmeni Sevilay Kocabaş'ın danışmanlığında Büşra Yavuz ve Elif Bağatur isimli öğrencilerin "Meşe palamudu nişantasından tutkal elde edilmesi" projesi ve Kimya Öğretmeni Yusuf Subaşı'nın danışmanlığında Bahadır Alp Yolcu ve Remzi Alperen Can isimli öğrencilerin "TETİÇ Temiz Enerji Temiz İnsancıl Çevre" projesi katıldı.

İstanbul'da yapılan Çevre Proje Olimpiyatı final yarışmasında Sakarya Fen Lisesi öğrencilerinin Çevre ve Fizik dalındaki "Temiz Enerji, Temiz İnsancıl Çevre" isimli projesi Mansiyon ödülüne layık görüldü.

"Gençler projeler üretecek, dünya güzelleşecek" sloganıyla gerçekleştirilen İnepo Çevre Olimpiyatında; Çevre ve Fizik, Çevre Biyolojisi, Çevre Kimyası, Çevre ve Sağlık, Sosyal Çevre kategorilerinde projeler yarıştı.

Sakarya Fen Lisesi Müdürü Mehmet Topaloğlu, 16. Uluslararası İnepo Çevre Olimpiyatı'nda Sakarya'yı başarıyla temsil eden öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek başarılarının artarak devam edeceğini söyledi. Topaloğlu, gençlerin proje üretimi konusunda teşvik edilmesinin ülkemizin kalkınmasına büyük faydalar getireceğini belirtti.