Ford Trucks 4S Plazası Sakarya'da hizmete açıldı

Ford Trucks’ın 2015 yılındaki ikinci 4S plazası, Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç’un katılımıyla Sakarya’da açıldı.

Ford Trucks Sakarya Akgün bayisi; müşterilerine satış, servis, ikinci el ve yedek parça hizmetlerini aynı çatı altında vermek için inşa ettiği 4S tesisini törenle hizmete açtı. Açılış törenine Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkahraman, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün ve Ford Otosan’ın üst düzey yöneticileri katıldı.

Ford Trucks hizmeti veren tesis sayımız 25\'e ulaştı

Törende bir konuşma yapan Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, 20 yıllık işbirliklerinden ötürü Akgün ailesine teşekkür etti. Ali Koç, “Biz şirketimize yeni yatırımlar yaparken, bayilerimiz de bizimle birlikte yatırım yapıyor ve bu sayede kamyon bayi ağımız da giderek güçleniyor. Bugün bayilerimiz ağır ticari araç stratejimiz doğrultusunda başlattığımız Ford Trucks yapılanması için 125 milyon TL yatırım yaparak, eskiden ayrı çatılar altında yürütülen satış, servis, yedek parça ve ikinci el hizmetlerini 4S konseptiyle tek çatı altına topluyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz açılışımızla birlikte, Ford Trucks hizmeti veren tesis sayımız 25’e ulaştı. 2015 sonu itibariyle Türkiye genelinde toplam 30 Ford Trucks plaza ile hizmet vermeyi hedefliyoruz. Yeni 4S konseptli Ford Trucks bayi yatırımları, ‘Türkiye’nin Ticari Gücü’ Ford Otosan’a güç katıyor. Bundan mutluluk duyuyor ve Ford Trucks işimizin geleceğine olan inancımızı güçlendiriyoruz. Koç Ailesi’nin birer ferdi olarak gördüğümüz bayilerimizle birlikte büyüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ali Koç konuşmasını şöyle sürdürdü: “1982 yılında başladığımız kamyon üretimine bugün sadece araçlarımızı değil teknolojimizi de ihraç ederek devam ediyoruz. Yüzde 100 yerli mühendislik ve işçilik gücümüzle ürettiğimiz çekici ve kamyonlarımız ile bu araçlarımızda kullandığımız Ecotorq motorlar Türkiye ekonomisine yüksek katma değer sağlıyor. Dünyanın en büyük kamyon pazarı olan Çin’de, 2013 Nisan ayında ağır ticari araç motorlarının üretimi için JMC firması ile motor teknolojisi lisans anlaşması imzaladık. Arkasından 2014 Temmuz’unda yine JMC’ye bu kez komple kamyon üretimi için lisans verdik. Böylece Ford Trucks lisansı ile ağır ticari araçlarımız Çin pazarında da satılmaya başlanacak. Yine 2014 Aralık ayında, Ford ağır ticari araçların Rusya’da üretimi için Rusya’nın en büyük otomotiv üreticilerinden Avtotor Holding ile üretim işbirliği mutabakat anlaşması imzaladık.”

Toplam bin 240 metrekare kapalı alana sahip olan Ford Akgün’ün 4S standartlarındaki yeni tesisi, 210 metrekare showroom, 562 metrekare servis, 55 metrekare yedek parça alanı ile Ford müşterilerine hizmet verecek. Gerçekleştirilen konuşmalar sonrasında, dua eşliğinde kesilen kurdelenin ardından Ford Trucks 4S tesisi hizmete açıldı.

8 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle