EYT İle İlgili Son Gelişme

EYT ile ilgili çalışmaların hız kazandığı bu dönemde, önemli bir açıklama da MHP tarafından geldi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Yeni yılın ilk haftası Meclis'ten EYT geçer” dedi.
Prim ve gün sayısını doldurmasına rağmen yaş nedeniyle emekli olamayan binlerce kişiye ilk güzel haberi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin verdi.
Bakan Bilgin, “Çözüm aşamasına geldik. O dosyayı tamamladığımız gün, Türk kamuoyuyla paylaşacağız. Acil olan sorunların ertelenmemesi gerekir.” dedi.
“Yeni yılın ilk haftası meclis'ten eyt geçer”
Bugün de MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, tarih vererek mutlu sonu işaret etti. Akçay, “eyt ile ilgili çalışmaların kasım ayı içerisinde meclis’e gelmesini bekliyoruz. En geç aralık ayının sonunda, en kötü ihtimalle yeni yılın ilk haftası meclis'ten eyt geçer. Ama biz, aralık ayının son günlerinde bunu yasalaştırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.
Kadınlarda 20 yıl, erkeklerde 25 yıl. Eyt düzenlemesi, 8 Eylül 1999 tarihinde önce ilk kez sigortalı olarak çalışmaya başlayan, prim ve yıl koşullarını sağladığı halde yaş şartını bekleyen sigortalıları kapsıyor.
Eyt konusunda çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanması ve yapılan çalışmanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulması bekleniyor.
4 ay önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]