Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Et ve Süt Ürünleri Büyük Zam Geliyor!

Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği Başkanı Sencer Solakoğlu, maliyetlerdeki artış nedeniyle et ve süt fiyatlarında artış olacağını açıkladı.
Besiciler çiğ süt fiyatı sabit kalınca süt ineklerini tek tek kestirmeye başladı. İzmir, Çanakkale, Bursa gibi Süt üretiminin yoğun olduğu şehirlerdeki kesimhanelerde yoğunluklar yaşanıyor. Süt Konseyi, çiğ süte zam yapmadı. Besici, süt ineklerini bir bir kestirmeye başladı. Kırmızı et ve süt fiyatları hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Marmara ve Ege'deki besicilerin maliyet hesapları tutmadı. Süt ineklerinin kesilmesine rağmen kırmızı etin kilosuna 5 lira zam geldi. TÜİK'e göre hayvan yemine gelen senelik zam %145!
ÜRETİCİLERİN BEKLENTİSİ 'ZAM'
Maliyetlerin artması nedeniyle et fiyatlarının tekrardan zamlanması bekleniyor. Ot ve mısır maliyetinin 400 TL ve 500 TL'den 1.200, 1.500 TL bandına çıktığını belirten üretici zamların kaçınılmaz olduğunu ifade etti.
TÜSEDAD BAŞKANI AÇIKLADI: KIRMIZI ETE YENİDEN ZAM GELECEK!
KIYMANIN KİLOSU 160 TL, KUŞBAŞININ FİYATI 170 TL
Güncel fiyatlar ise şu şekilde; kasaplarda kıymanın kilosu 160 TL'ye satılıyor. Bazı zincir marketlerde ve bazı bölgelerdeki lüks kasaplarda kıymanın kilosu 200 TL'ye kadar çıkabiliyor. Dana kuşbaşının ortalama fiyatı da 170-180 TL bandında.
1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle