Et ve Süt Kurumu mağazasında ucuz et kuyruğu

Et Balık Kurumu
ucuz manikür
8 ay önce

Sakarya'da kilosu 56 lira olan kıyma ve 62,5 lira olan kuşbaşından almak isteyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde Et ve Süt Kurumu Satış Mağazası önünde kuyruk oluşturdu.

ET ve Süt Kurumu'nun Sakarya Kombina Müdürlüğü'ndeki satış mağazasında kıymanın kilosu 56 lira, kuşbaşı 62,5 lira,1 kilogram tereyağ ise 53,5 liradan satılıyor.

Ucuz et ve tereyağ almak isteyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde mağaza önüne gelerek fiş için sıraya giriyor.

Mağazanın 08.30'da açılmasıyla birlikte 600 kişilik sıra fişi kısa sürede tükeniyor. Pandemi gereği vatandaşlar üçer kişi olarak içeri alınıp alış verişlerini yapabiliyor. Kişi başına 1 kg kıyma ve 1 kg kuşbaşı veriliyor.

Vatandaşlar, saatlerce sıralarının gelmesini beklemek zorunda kalıyor.  Çoğu kişi ise sıra fişi bulamadan geri dönmek zorunda kalıyor.

Sabah 05.30'da fiş almak için sıraya girdiğini söyleyen bir vatandaş; "3 saat fiş için bekliyoruz. Sıranız 300'ün üzerindeyse sıranızın gelmesi öğleden sonrayı buluyor. Bunun için saatlerce beklemelisiniz. Burada güvenlik görevlisi var. Fiş almak için saatlerce neden bekleniyor. Soğukta bu insanlar kuyruk oluşturuyor. Yetkililer bu sorunu çok kolay çöebilir. Ama bir adım atılmıyor. Vatandaş soğukta bekliyor. Ucuz et almak için geliyoruz" dedi.