Erenler'in Binası Diğer Belediyeleri Kıskandıracak

Sakarya Erenler Belediyesi modern hizmet binasının yapımı konusunda Başbakanlıktan onay çıktı.

Erenler Belediyesi yeni hizmet binasının yapımı için, Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik ve Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ün
yoğun çabaları sonucunda Başbakanlıktan onay çıktı.

18 Ayda Bitecek

Yapılacak yeni hizmet binası hakkında açıklamalarda bulunan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Öztürk açıklamasında "Sakarbaba Caddesi üzerinde yapacağımız yeni hizmet binamız, Başbakanımızın almış olduğu tasarruf tedbirleri nedeniyle askıya alınmıştı. Artık Sakarya Milletvekilimizin ve şahsımın yoğun çabaları neticesinde Başbakanlıktan yeni hizmet binamızın onayını almış bulunmaktayız. Projelerimiz hazır, son hesaplamalar yapılıp ihaleye çıkarılacak yeni hizmet binamız 18 ay içinde bitecektir" dedi.
Son Teknoloji ile Donatılacak

Başkan Öztürk Erenlerin en işlek caddelerinden biri olan Sakarbaba Caddesi üzerinde toplam 6783 metrekare alanda yapılacak olan Yeni Belediye Hizmet Binası en son teknoloji ile donatılacağını söyledi. Başkan Öztürk yeni bina hakkında bilgi verirken "Yeni Belediye Hizmet binamız, 3 katlı olup, toplamı 6600 metrekaredir. Yeraltında 32 araçlık otopark ve arşiv ihtiyacını karşılayan bölümleri olan bodrum kattan oluşacak.Elektrik kesintilerinde otomatik jeneratör, su kesintilerinde ise uzun süre su ihtiyacını karşılayacak su deposu yapılacak. Binanın ısıtma, soğutma, havalandırma gibi özelliklerinin en son teknoloji kullanılarak inşa edilecek. Binada son sistem bilgisayar ağına bağlı yangın söndürme sistemi , katlarda yerden yükseltilmiş döşeme yapılarak bütün teknik donanım ve kablo ağlarının buradan geçerek görüntü kirliliğinin engellenecek. Binanın birçok bölgesinde kameralı güvenlik sistemi bulunacak" şeklinde konuştu.

Başkan Öztürk ihale aşamasında olan yeni hizmet binasının 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmasını hedeflediklerini belirterek, binanın caddeye bakan cephesi önünde, tüm vatandaşların faydalanacağı park ve tören alanı, ayrıca binanın üstünde vatandaşların dinlenebileceği büyük bir teras inşaa edileceğini ifade etti.
Panoramik Asansör Yapılacak

Başkan Öztürk bina ile ilgili tüm ayrıntıları düşündüklerini belirterek "Bina içinde, teras katına kadar ulaşacak panoramik asansör yapılacak. Bina içinde orta kısımda sergi salonu, burada halkın göz zevkine hitap edecek 6 metre yüksekliğinde ışık oyunları ile desteklenen sicimli su perdesi şeklinde süs havuzu yapılacak.. Zemin kattan itibaren teras katına kadar büyük bir galeri boşluğu olup, böylelikle gündüz bina içerisinde doğal ışık girmesi sağlanarak elektrik tasarrufu sağlanacak. Veznelerde ise vatandaşımızın bunalmadan bekleyeceği bekleme salonu ve numaratik gişe sistemine geçilecektir. Tüm giriş çıkışları otomatik sistemli kapılarla sağlanacak. Engelli vatandaşlarımızı da unutmayarak binaya rahat bir şekilde giriş çıkış yapmaları sağlanacaktır. Bundan sonra da belediye olarak çalışmalarımızı yeni binamızda halkımıza daha iyi hizmet vermek için tüm gayretimizle çalışarak sürdüreceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.
13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle