Erenler'deki Okullar Ata'nın Huzurunda!

Özel okullar, özel liseler, akşam liseleri
Özel okullar, özel liseler, ak…
eğitim öncesi okullar
13 yıl önce

Ada AVM; 20 İlköğretim okuldan toplam 47 başarılı öğrenciye Ankara'ya götürdü.

Erenler Bölgesi’ndeki ilköğretim okullarında eğitim gören, 47 başarılı öğrenci; ölümünün 71'inci yıldönümünde Atatürk’ü anmak için; Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Erenler Belediyesi ve Sakarya ADA AVM işbirliğiyle otobüslerle Ankara'ya geziye götürüldü.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Erenler Belediyesi ve Ada Alışveriş Merkezi (ADA AVM); Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün (10 Kasım 1938) Ölümü'nün 71'inci Yıldönümü nedeniyle, İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından Erenler İlçesi’ndeki 20 İlköğretim okulunda okuyan başarılı öğrenciler arasından seçilen Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınları olan 47 öğrenci için; 10 Kasım’da Anıtkabir’e gezi düzenledi.

ASLANLI YOLDA YÜRÜDÜLER

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ün de büyük destekleri ile Ankara’da Ata’nın huzuruna çıkmanın gurur ve heyecanını yaşayan öğrenciler, Anıtkabir’de bir süre 'Aslanlı Yol'da (protokol yolu) yürüyerek, Ata’nın kabrini ziyaret ederek, Ulu Önder’e duydukları saygı ve bağlılığı ifade etti. Yoğun kalabalığın yaşandığı Anıtkabir'de sergi salonlarını da gezen öğrenciler, burada hatıra fotoğrafı çekilmeyi de ihmal etmedi.

TBMM'Yİ YAKINDAN GÖRDÜLER

Anıtkabir gezisi için gittikleri Ankara’da, TBMM'ni ziyaret eden öğrenci ve öğretmenler; burada meclis kurul salonunu gezerek; Basın ve Halkla İlişkiler Rehberi Ercan Demiryürek'ten detaylı bilgiler aldı. TBMM’i gezisi ile meclisi yakından görmenin ve mutluluğunu unutamayacakları bir gün geçirmenin keyfini yaşayan öğrencilere burada; TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in altında imzası bulunduğu “Türkiye Büyük Millet Meclisi”ni ziyaret anısına birer belge hediye edildi.

VEKİL ÇELİKTEN KARŞILAMA

Ziyaret kapsamında milletvekilleri ile de tanışma ve fotoğraf çektirme fırsatına da sahip olan öğrenciler ve beraberindeki öğretmenler; Sakarya Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Dr. Hasan Ali Çelik tarafından meclis kapısında karşılandı. Öğrencilere büyük sevgi gösteren Milletvekili Çelik; onlarla tek tek sohbet etti. Öğrencileri otobüslerine kadar uğurlayan Vekil Çelik; "Bende okullarınıza gelerek, sizi sınıfınızda ziyaret edeceğim" dedi.

GURUR KAYNAĞI

Ankara ve Anıtkabir gezisine destek veren yetkililer, Ulu Önder ile Sakaryalı öğrencileri buluşturan bu sosyal sorumluluk projesinin, toplumun geleceğini aydınlatmada çok önemli bir görevi yerine getirdiğini ve kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu belirttiler. Ada AVM Müdürü Akgün Yıldız ve Halkla İlişkiler Müdürü Nuray Baysu Şakar; ADA AVM'nin küçük ziyaretçileri olan öğrencilere yönelik düzenledikleri böyle ve buna benzer gezi ve etkinlikleri sürdüreceklerini söyledi.

(Levent CANDAN – ANKARA)