Erenler’e 9,5 milyonluk yağmur suyu yatırımı

Erenler’de yağmur suyu çalışmalarının başladığı bilgisini veren SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Erenler’e 9,5 milyonluk bir yatırım yapıyoruz. Projemiz kapsamında 4 kilometre yağmur suyu hattı inşa edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin yağmur suyu altyapısını genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda hem şehir merkezinde, hem de ilçelerde ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizde yağmur suyu noktasında yaşanan sıkıntıları gidermek için önemli projeler üretiyor, büyük yatırımları hayata geçiyoruz. Bu anlamda Serdivan’da yaşanan sorunları sona erdirmek için kapsamlı bir çalışma başlatmıştık. Şimdi de Erenler’de yağmursuyu altyapısı inşa ediyoruz. Çalışmalarımız başladı. Ekiplerimiz sahada. İnşallah en kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayarak yeni yağmur suyu altyapısını ilçemize kazandıracağız” diye konuştu.

Modern Sanayi ile entegre


Erenler Uluyol Caddesi’nden Modern Sanayi girişine kadar bir yağmur suyu hattı inşa ettiklerini söyleyen Dr. Rüstem Keleş, “Bu bölgede yaşanan yağmur suyu problemini çözmek için 9,5 milyonluk bir yatırım yapıyoruz. Projemiz kapsamında 4 kilometre yağmur suyu hattı inşa edeceğiz. Bu hattın 2,5 kilometrelik kısmı kutu kesit imalatı olacak. Geri kalan kısım ise Uluyol Caddesi ile bağlantılı sokakları kapsayacak. Daha önce Modern Sanayi’de de yağmur suyu hattı çalışmalarımızı tamamlamıştık. Orada inşa ettiğimiz hattı bu hat ile entegre ederek bu bölgelerde toplanan suyu Sakarya Nehri’ne deşarj edeceğiz. Yağmur suyu anlamında hem lokal olarak yaşanan sorunları çözecek, hem de şehrimizin dört bir yanı için projeler üretmeye devam edeceğiz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Kaynak Suyu Üretimi
İçme suyu inşaatı
sakarya şalgam suyu
5 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]