Erdal sakız Cinayetinde İtiraf Sonrası Tutuklandılar

Karasulu esnaf Erdal Sakız'ın öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan tüccar arkadaşı Ersin, eşi leyla ve çocukları Semih Koç tutuklandı.
Karasu ilçesi Kuru Dere Mahallesi'nde 10 gün önce evinden otomobiliyle ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Erdal Sakız'ın ailesinin ihbarı üzerine arama başlatılmış. Sakız'ın cesedi, Hendek Çamdağı'nda otomobili içinde silahla öldürülmüş halde bulunmuştu.
Cinayeti araştıran Müge Anlı'nın programına katılan Erdal Sakız'ın tüccar arkadaşı Ersin ve eşi Leyla Koç ile çocukları Semih Koç jandarma ekiplerince gözaltına alınmıştı.
EŞİ CİNAYETİ İTİRAF ETTİ
Jandarmada sorgulanan şüphelilerden Leyla Koç, cinayeti itiraf ederek Sakız'ı eşinin öldürdüğünü söylediği ileri sürülmüştü
Leyla Koç'un itirafında, cinayeti eşinin evlerinin önünde işlediğini, cesedi araca koyup Hendek Çamdağı'na götürdüklerini, burada eşinin çatışma süsü vermek için aracın içinde tüfekle ateş açtığını söylediği öne sürülmüştü.
KIZLARI DA BABASININ ADINI VERDİ
Lale Koç'un Sakız'ın elini tutup kendisini öpmeye çalıştığı için eşi tarafından öldürüldüğünü söylediği iddia edilirken Koç ailesinin 16 yaşındaki kızlarının da babasının Sakız'a ateş ettiğini daha sonra kardeşinin de ateş açtığını söylediği yönünde ifade verdiği ancak kardeşinin ateş açtığı yönündeki ifadeyi geri çektiği öne sürüldü.
Öte yandan Koç ailesinin cinayetin işlendiği saatlerde hastanede oldukları izlenimini vermek için acile gittikleri ve burada giriş kaydı yaptırdıkları da ortaya çıkmıştı.
TUTUKLANDILAR
Ersin Koç, eşi Lale Koç ve çocukları Semih Koç jandarmadaki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 3 kişi tuutklanarak cezaevine gönderildi.
4 ay önce
Erdal sakız Cinayetinde İtiraf Sonrası Tutuklandılar
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle