Elbiselerini ıslatıp yangını söndürmeye çalıştılar

9 yıl önce
Karapürçek ilçesinde samanlıktan eve sıçrayan yangını ev sahibinin komşuları kendi hayatlarını riske atarak söndürmeye çalıştı. Yaşlı kadının komşuları su ile kendilerini ıslatarak ve ıslak battaniyeye sarılarak yangını söndürmeye çalıştı.

Karapürçek ilçesine bağlı Mesudiye köyünde Lalizar Ünlü\'ye (70) ait evin bahçesindeki 2 katlı ahır ve samanlıkta henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangının eve sıçrayarak pencerelerin ve merdiven altında bulunan odunların yanmaya başlaması üzerine yaşlı kadının komşuları ahır ve samanlığı bırakıp itfaiye gelene kadar evdeki yangını kendi çabaları ile söndürmeye çalıştı. Ateşten korunmak için üzerlerindeki elbiseleri ıslatan ve ıslak battaniyeye sarılan yanan eve yaklaşan komşular yangını söndürmeye çalıştı. Ayrıca kova, kap-kaçak ile de yangına müdahale edildi. Yangın evi sarmadan söndürüldü.

Yangın bir süre sonra fındık bahçesine de sıçradı. İtfaiyenin olay yerine gelmesiyle ahır, samanlık ve fındıklık yangını söndürüldü. Evde de soğutma çalışması yapıldı. Ev sahibi ve komşuları itfaiyenin geç kaldığını iddia ederek tepki gösterdi. Yangının çıkış sebebi araştırılıyor.