Dünya Bilardo Devinin Layihası Asıldı

Adapazarı Merkez Belediyesi tarafından başlatılan "Benim Sokağımda Bir Değer Yetişti" projesi kapsamında dünya bilardo şampiyonu Semih Saygıner'in fotoğrafının ve biyografisinin yazılı layihası doğup büyüdüğü sokağa asıldı.

Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner'in doğup büyüdüğü Cumhuriyet Mahallesi Fulya Sokak'a fotoğrafının ve özgeçmişinin yer aldığı tabela asıldı.

Adapazarı Merkez Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Saygıner'in iki defa Dünya Şampiyonu olarak büyük bir başarı elde ettiğini ifade ederek, "Benim Sokağımda Bir Değer Yetişti" projesi çerçevesinde, Adapazarı Cumhuriyet Mahallesi'nde yetişmiş olan çok değerli Semih Saygıner, Dünya Şampiyonu olmuş ama bir sefer değil iki sefer olmuş. Kendisini yürekten kutluyor ve tebrik ediyoruz. Cumhuriyet Mahallesi'nde oturan komşularına, akrabalarına canı gönülden müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Çünkü bu değerli insanların, buradaki güzel insanların katkılarıyla, emekleriyle, destekleriyle ortaya çıktığını düşünüyorum. Bu değerli insanlara taltif verilmek suretiyle onları ayakta tutmak lazım. Bu şekildeki insanların yetişmesi açısından bu yapılan çalışmalar gelecek nesiller için çok büyük anlam taşıyor. Onlar için motivasyon teşkil ediyor" dedi.


Dünya Şampiyonu Saygıner
ise duygulanmamanın mümkün olmadığını ifade ederek, "Çok şey yapıyorsunuz, çok mücadele ediyorsunuz, bir yerlere geliyorsunuz. Sadece yaptığınız sporla değil birey olarak da ilerliyorsunuz. İyi bir birey olmak ve hoş duygularla anılmaktır hayat. Sadece Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner değil, aynı zamanda bana böyle bir taltif verildiği için de Adapazarı Merkez Belediyesi'ne ve Adapazarı halkına çok teşekkür ediyorum. Geldiğiniz için de çok teşekkür ediyorum. Herhalde unutamayacağım günlerden bir tanesi diye düşünüyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Dişli ve Saygıner, layihanın açılışını gerçekleştirdi. Başkan Dişli, Saygıner'e yöresel eşyaların yer aldığı bir kutu ile çiçek hediye etti. Saygıner ve Dişli daha sonra töreni izleyen Dr. Nuri Bayar İlköğretim Okulu öğrencilerine karanfil dağıttı. Öğrenciler Saygıner'e büyük ilgi gösterdi.

14 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle