Dereceye giren öğrencilere tablet bilgisayar

Enerji Tasarrufu Haftası, Erenler Şenpiliç Endüstri Meslek Lisesi tarafından hazırlanan bir programla kutlandı. Enerji tasarrufunun öneminin anlatıldığı program ilgiyle izlendi.

Program öncesinde okulun öğrencileri tarafından davetlilere ikramda bulunuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda okul müdürü Seyfi Yücel’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra, enerji tasarrufu ile ilgili okulun öğrencileri tarafından hazırlanan proje sunuldu. Atıkların bio dizele dönüştürülmesinin anlatılmasından sonra ilimizde yaptırılan HES tanıtıldı. Yüklenici firma temsilcisinin yaptığı sunumda, "HES’in mart sonunda biteceği ve 10 mgw gücünde kurulan santralin üretime başlayarak ulusal enerji hattına bağlanacağı" ifade edildi.

Öğrencilerin hazırladığı enerji tasarrufu konulu skeç ilgiyle izlendikten sonra reaktif güç ve elektrik enerjisi sunumu yapıldı. İlçe genelinde enerji tasarrufu haftası dolayısıyla yapılan sunum yarışmasında dereceye giren öğrencilere tablet bilgisayar armağan edildi. Ayrıca dereceye giren öğrencilerin sunumları programa katılanlar tarafından ilgiyle ve takdirle izlendi.

Misafirlere tasarruf amp
ulleri dağıtıldı

Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, program sonunda tüm katılımcılara ve öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Programa katılan misafirlere üzerinde enerji tasarrufu ile ilgili sözlerin bulunduğu enerji tasarruf ampulleri dağıtılması katılımcılar tarafından taktirle karşılandı.
10 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle