Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Değerli eşya bulamayan hırsızlar kapıları söktü!

Sakarya’da ‘bu kadarına da pes’ dedirten bir hırsızlık olayı gerçekleşti. Girdikleri evde değerli bir şey bulamayan hırsızlar evin kapı, pencere, su sayacı ve yerdeki tahta döşemelerini söküp götürdü.

Erenler ilçesi Marangozlar Sanayi Sitesi bölgesinde tek katlı evde tek başına yaşayan İlyas Y. (67) inşaatlarda çalışmak için 15 gün önce bazı eşyalarını kızının evine bırakarak Bursa’ya gitti.
İlyas Y., Sakarya’ya dönüşte evini görünce büyük bir şok yaşadı. Hırsızların evde değerli eşya bulamayınca kapıları, camdaki çerçeveleri, yerdeki tahta döşemeleri söküp götürdüklerini belirten İlyas Y., evinin sadece duvarlarının kaldığını söyledi. İlyas Y., "Evin 6 çerçeve 6 kapısını, yerdeki döşemeleri söküp götürmüşler. Döşemeleri rahat çıkarmak için de duvarı kırmışlar. Evi harabeye çevirmişler. Bursa’da 15 gün kaldım, geldim ki ev oturulamaz hale gelmiş. Evimi görünce şaşırdım. Ben fakir bir insanım evi tamir ettiremem. 3 tekerlekli bir bisikletim var, bazen inşaatlara gidiyorum. Evi onarma gücüm hiç yok. Validen ve belediye başkanından yardım istiyorum." diye konuştu.

Hırsızların çatıdaki sacları, su sayacını, mutfaktaki musluğu, dolapları da söküp götürdüklerini anlatan İlyas Y., evin oturulamaz durumda olduğunu dile getirerek, şu an geçici olarak bir hayırseverin bahçesinde bulunan konteynerde kaldığını anlattı. Olayı polise haber verdiğini dile getiren İlyas Y., polisin tutanak tutup evden ayrıldığını belirtti.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle