Covid-19 mücadelesinde Soft Air® desteği

Covid 19 testi
toplu sms satış ve desteği
1 yıl önce

Ada Demirhan Müdendislik'in tescilli markası olan Soft Air, Covid-19 salgın sürecinde üretilmiş olup mekanlara özel cihazlarla koronayla mücadelede destek vermektedir. Virüs ve bakterileri yok etmek amacıyla tasarlanan ürün, bir Antiviral Ortam Dezenfektasyon Cihazı'dır. Mühendislik ile sağlığı birleştiren bu ürün, virüsten arındırılmış hava sağlayıcısıdır.

 

Evlerde, iş yerlerinde, endüstiriyel tesislerde, AVM'lerde, otellerde, restoran ve kafelerde, okullarda, hastanelerde, ibadethanelerde, taşıtlarda kullanılabilen ürünün CE Belgesi (Standard Test & Insception – Uygunluk Sertifikası), Kalite Uygunluk Belgesi (First Quality Certification – ISO 9001:2015 Sertifikası), Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi ve Sakarya Üniversitesi'nden alınmış Ozon Analiz Raporu bulunmaktadır.

 

Antiviral Ortam Dezenfektasyon Cihazı; havalandırma sistemlerine ve klimalara entegre edilebildiği için ürün, iklim şartlarına göre sıcak veya soğuk taze temiz havayı solumanızı sağlar, aynı zamanda hem sabit hem de taşınabilir modelleriyle evde ve ofiste kullanıma uygundur. Sürekli AR-GE'si yapılan Soft Air; bir süredir araba, karavan, otobüs, minibüs, metrobüs gibi karayolu taşıtları dışında tren, tramvay, metro gibi raylı taşıtlar ile uçaklarda da kullanılabilir ürünler üretmektedir. Yüksek sayıda ürün gereken projelerde ise ürünleri taşıtlara monte ederek komple sistem çözümü sunmaktadır.

 

DOĞRU SEVİYEDE OZON, SAĞLIKLI HAVA

 

Tüm dünyada yıllardır sağlık sektöründe tedavi amaçlı olarak kullanılan ozonun havayı virüs ve bakteri gibi zararlı mikroorganizmalardan temizleme özelliği de bulunuyor. Aynı zamanda ozon, dünyada doğal halde bulunan ve kimyasal dezenfektanlardan çok daha güçlü yapıya sahip olan bir gazdır. Soft Air, ürünlerinde kullandığı Yıldırım tekniği ile ozon üretir ve bu ozon miktarı Dünya Sağlık Örgütü (WHO)'nün izin verdiği değerler aralığındadır. Bulunduğu kapalı ortamda, mevcut havayı alır ve ozon ile dezenfekte eder. Virüsleri yok edip bakterileri öldürürken aynı zamanda nem ve pislik kaynaklı kokulardan kurtulmayı da sağlar.

 

Bu sektöre cihaz üreten farklı segment ürünlere göre en büyük artısı cihazın elektrik enerjisi dışında başka bir şeye ihtiyaç duymamasıdır. Sarf malzeme ihtiyacı yoktur. Elektrik prizine takılıp çalıştırılması yeterlidir.

 

Soft Air, iyonizer veya ultraviyole (UVC) ışık kaynaklı bir cihaz değildir. Mekanik filtreli bir cihaz da değildir. Teknolojik bir ozon üreteci olduğundan mikroorganizmaları hapsetmez, tamamen ortadan kaldırır. Havayı temizlediği gibi kötü kokuları da yok ettiğinden hem dezenfektasyon hem de sterilizasyon cihazıdır.

 

Soft Air'in ürettiği ozonun, dünya literatürüne girmiş belli başlı faydaları şunlardır:

-Antikorlarınızı harekete geçirdiğinden dolayı sizi savunma pozisyonunda tutar

-Açık yaralara iyi geldiği bilinmektedir

-Ozon virüsler ile farklı yollarla savaşır. Ayrıca viral partiküllere direk olarak gider.

- Kanser hücreleri hızlı bölünen hücrelerdir ve ozonun kanseri durdurma yönünde etkileri olduğu bilinmektedir

-Ozon arteriyal plağı okside eder. Hem arteriosklerozisdeki hem de arthrosklerozisdeki plağı yıkar. Bu ozonun geniş ve hatta küçük damarlardaki tıkanmaları temizleme eğiliminde olduğu anlamına gelir. Bu yetmezlik olan organlarda daha iyi doku oksijenasyonuna izin verir.

- Ozon kırmızı kan hücrelerinin fleksibilitesini ve elastikiyetini arttırır.

-Ozonlu su özellikle diş hekimliğinde sprey ya da kompres şeklinde kullanılmaktadır

-Ozonlu su, meyve ve sebze sterilizasyonunda da kullanılmaktadır. Ayrıca ozon salınmış soğuk hava depolarında koruma amaçlı kullanılmaktadır

-Tarımda bitkilerin büyümelerini hızlandırır

-Ozonun keratini kuvvetlendirdiği ispatlanmıştır

-Ozon tüm mantar türlerine karşı etkilidir

 

Korona virüsün hayatı sekteye uğratmasının önüne geçmeye çalıştığımız bu dönemlerde, hijyenik ve sağlıklı bir şekilde hayatın eski temposuna geri dönmeye çalışırken Soft Air kapalı ortamlarda güvenli bir hava sunuyor.