Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

CeBİT Bilişim Eurasia, Firmaları Fuara Davet Ediyor

Avrasya'nın en büyük dijital iş platformu CeBİT Bilişim Eurasia'nın bu yıl 7-11 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da yapacağı fuar öncesi 10 ili kapsayan Anadolu Turu başlatıldı. Bu illerdeki işletmeler fuara davet ediliyor.

CeBİT Eurasia Bilişim Fuar Direktörü Orkunt Yozgat, Sakarya Grant Hotel'de düzenlediği basın toplantısında 10 ili kapsayan turla ilgili bilgi verdi. Türkiye'de bilgi ve teknoloji üreten bu illerdeki işletmeleri fuara davet ettiklerini ifade eden Yozgat, "Davete kocaeli'den başladık. Şimdi Sakarya'dayız. Teknolojik yeniliklerden haberdar olmayı isteyen herkesi fuarımıza davet ediyoruz" dedi. Geçen sene yapılan fuara 52 sektörden 45 sektörün katıldığını ve 160 bin ziyaretçi sayısına ulaştıklarını dile getiren Yozgat şunları kaydetti: "Fuarda 23 ülkeden firmalar stand açtı. 71 ülkeden ziyaretçi geldi. Yaklaşık 2 milyar dolar iş hacmine ulaşıldı. Bu sene de hem katılımcı hem de ziyaretçi bakımından daha fazla ilgi bekliyoruz."

Kriz ortamında en az maliyetle en iyi teknolojiyi kullanmak isteyen tüm işletme sahip ve yöneticilerini fuara beklediklerini dile getiren Yozgat, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu sene ayrıca alım yetkisi olan 250 en üst düzey holding ve şirket yöneticisi ve 600 dolayında da bilişim sektöründe profesyonelce çalışan müdür konumundaki kişileri misafir edeceğiz. Bu kişilere ücretsiz ulaşım ve konaklama imkanı sağlayacağız. Ülkemiz için kalkınmada teknoloji çok önemli. Bu fuarla teknoloji üreten ile kullananları buluşturuyoruz. Fuar sayesinde teknolojilerini yenileyen firmalar düşük maliyette yüksek verimlilik elde ederek karlı çıkıyor. Bu fuarda herkes istediği her şeyi bulacak. Anadolu'dan da bu sene ziyaretçi, seneye ise katılımcı firmalar görmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Yozgat, Anadolu Turu kapsamında Kocaeli, Sakarya, Bursa, Antalya, Denizli, İzmir, Gaziantep, Adana, Konya ve Kayseri'deki işletmere fuar hakkında bilgi vereceklerini sözlerine ekledi. Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojeleri Fuarı 7-11 Ekim tarihlera arasında İstanbul Tüyap Büyükçekmece'de yapılacak.

14 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle