Camiye Çirkin Saldırı

13 yıl önce

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde bir camiye giren şüpheli şahıs ve şahıslar, imamın odasının kapısına "şeytan" yazdıktan sonra kaçtı.

Olay, Adapazarı ilçesi 32 Evler mahallesindeki Hacı Muazzez Tepe Camii'nde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, ikindi namazı sonrasında camiye gelen şüpheli şahıs ve şahıslar, camiin içini karıştırdılar. Şahıslar, imamın odasının camına ispirtolu kalemle 3 adet 6 rakamı ile şeytan yazdıktan sonra kaçtı. Yazıyı gören imam İsa Orhan, durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, camide inceleme yaptı.

Caminin uzun süredir imamlığını yapan İsa Orhan, daha önce de benzer bir saldırıya uğradıklarını, yapılanın hırsızlık değil provokatif bir eylem olduğunu söyledi. Orhan, "1 ay önce de benzer bir saldırı yaşadık. O zaman da bir şey alınmamıştı. Zaten camimizde alınacak bir şey yok. Bugün de yine gelmişler. Çirkin bir yazı yazmışlar. Bu kişilerin ruh sağlığından şüphe ediyorum" dedi.

Camide güvenlik kamerası olmadığını kaydeden İsa Orhan, kısa zamanda bir kamera taktıracaklarını ifade etti. Camide incelemelerini tamamlayan polis, çirkin saldırıyı gerçekleştiren şüphelilerin yakalanması için araştırma başlattı.