Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

"Çadır sefaletinden kurtulmak istiyoruz"

Karasu Roman Derneği Başkanı Nuray Tuna, her seçim öncesinde kendilerine ev sözü verildiğini belirterek, "Artık düzenli bir hayat yaşamak ve çadır sefaletinden kurtulmak istiyoruz" dedi.

Tuna, gazetecilere yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçimleri dolayısıyla Romanların bir kez daha hatırlandığını savundu.

Türkiye\'de ilk kez İzmir\'den bir Romanın seçilebilecek yerden milletvekili adayı gösterilmesinden büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Tuna, "7 Haziran\'da TBMM\'ye bir vekilimiz girecek. Ancak onun gücü Karasu\'ya kadar uzanır mı? Bilemem. Asıl Karasulu siyasetçiler verdikleri sözde durmalı. Bize yıllardır vadedilen evlerimizi istiyoruz. Artık düzenli bir hayat yaşamak ve çadır sefaletinden kurtulmak istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Tuna, Karasu girişinde konakladıkları bölgenin kışın sular altında kaldığını kaydederek, "İlçenin imajını bozduğumuz gerekçesiyle bazı suçlamalarla karşı karşıya kalıyoruz. Yer gösterdiler de gitmedik mi? Yerleştiğimiz alanda birçok Roman yakınımızın arsası var ve bunlardan 10 kişi ev yaptı, içinde oturuyor. Geriye kalan 70 aile ise çadırda perişan bir hayat sürüyor" ifadesini kullandı.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]