Büyükşehir Beylikdüzü’ne konuk oluyor

akyazıda neler oluyor
5 yıl önce
Astra Group Büyükşehir Basket, TBL 29. Hafta programı kapsamında İstanbulspor Beylikdüzü ile karşılaşacak. 22 Mart Çarşamba günü İstanbul’da oynanacak zorlu mücadele saat 18.00’da başlayacak.

Astra Group Sakarya Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Ligi (TBL) 29. hafta programı kapsamında İstanbulspor Beylikdüzü ile karşılaşacak. 22 Mart Çarşamba günü Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda oynanacak mücadele saat 18.00’da başlayacak. Maç öncesi önemli açıklamalarda bulunan tecrübeli çalıştırıcı Selçuk Ernak, playofflara hazır bir şekilde gireceklerini söyledi.

Playofflara hazır gireceğiz

Selçuk Ernak, “Takımımızla birlikte 3 maçı geride bıraktık. Her maç yükselen bir grafiğimiz var. Daha yüksek mücadele gücü olan, yardımlaşmayı iyi bir şekilde yapan bir takım olduğumuzu gördük. Playofflara 6 maç kaldı. Bu maçlarımızı da kazanarak, playofflara hazır bir şekilde gireceğiz. Ardından hayalini kurduğumuz başarı gelecektir” diye konuştu.

Büyük bir basketbol kitlesi var

Sakarya’daki basketbol sevgisine de değinen Ernak, “Sakarya’ya gelmeden önce de burada bir spor kültürü ve basketbol geleneği olduğunun farkındaydım. Özellikle evimizde oynağımız maçlarda bizi hiç yalnız bırakmayan, hem şehirdeki günlük yaşantımızda hem de maç esnasında büyük bir destek gösteren basketbol sever kitlesi var. Takımımızı basketbolda büyütebilmemiz için bize en çok gerekli olan şey destek. Bizde her zaman basketbolumuzu daha iyi seviyelere çıkararak, Sakarya’da bir basketbol şehri ortaya çıkaracağız.”