Bu Yılki Şenlik Amerikalı Öğrencilerle Bir Başka Oldu

Bu yıl Amerikalı öğrencilerin de katılımıyla 5. kez ’ Ufuk İngilizce Şenliği’ düzenlendi.

Eğitim alanındaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Ufuk Işık İlköğretim Okulu’nda okul velileri ve öğrencileri hep birlikte güzel bir vakit geçirdiler.

Amerika’dan gelen öğrencilerle ayrı bir güzellik kazanan etkinlikler katılanlara kendilerini yurt dışında gibi hissettirdi. Veliler ve okul öğrencileri yabancı öğrencilerle sohbet ettiler. Bu sosyal etkinlik hem öğrencilere hem de velilere İngilizcelerini geliştirmek için güzel bir fırsat oldu.

İngilizce öğretmenleri rehberliğinde okul bahçesinde kurulan zengin stantlar ise göz doldurdu. Tüm stantlarda konuşulan dil ise İngilizceydi. Veliler ve öğrenciler stantlarda alışveriş yaparken ve oyun oynarken İngilizcelerini test ettiler. Öğrencilerin söyledikleri İngilizce şarkılar ve tiyatro gösterileri katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı.

İngilizce Şenliği vesilesiyle okulu ziyaret eden okul velileri  ‘İngilizcenin bu şekilde öğrencilere öğretilmesinden çok mutlu olduklarını’ dile getirdiler.

Okul Müdürü Yaşar Yılmaz, Öğrencilerimizin İngilizceyi yaşayarak öğrenmeleri için öğrencilere her türlü imkânı sağladıklarını ve bunu gerçekleştirme adına yaz tatilinde okulumuzda ‘İngilizce Yaz Okulu’ düzenleyeceklerini ve okul öğrencilerinden bir kısmının ise İngiltere’ye gideceğini dile getirdi.

festival şenlik organizasyon
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]