Bu sefer öğrenciler değil öğretmenler yarıştı

Sakarya sefer tarifeleri
5 yıl önce

Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmenlere yönelik olarak Türk şiiri ve şairleri temalı bir yarışma düzenlendi.

Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, 21 Mart UNESCO Dünya Şiir Günü vesilesiyle, öğretmenlere yönelik bir yarışma düzenlendi. Etkileşimli tahtada online açılan ve oyun tabanlı öğrenme platformu olarak kullanılan Kahoot ile düzenlenen etkinliğe katılan öğretmenler, şiir ve şairler hakkındaki genel kültür bilgileriyle yarıştılar.

Öğle paydosunda, öğretmenler odasında düzenlenen etkinlikte, Türk şiirine damga vuran şairlerin kim olduğunu tanımaya, şiirlerdeki dizeleri tamamlamaya ve şairlerin farklı özelliklerini tahmin etmeye yönelik sorular yer aldı. Her soruda sıralamanın değiştiği ve son soruya kadar heyecanın korunduğu yarışmayı, Deniz Başak birinci, Abdullah Çelik ikinci ve Emine Çevik üçüncü olarak tamamladılar.

Öğretmenlerin edebiyatla dolu güzel bir vakit geçirmelerinin ve eğlenerek dinlenmelerinin amaçlandığı yarışmanın kazananlarına günün anısına birer şiir kitabı hediye edildi.