Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Bu Muhtar Adayı Diğer Adaylardan Çok Farklı!

Sakarya'nın Kocaali ilçesinde yaşayan 210 kilogram ağırlığındaki Halil Kuş, 29 Mart'ya yapılacak yerel seçimde mahallesinden muhtar adayı oldu.

Ortaköy beldesi Merkez Mahalle'de yaşayan muhtar adayı Halil Kuş (42), CİHAN muhabirine yaptığı açıklamada, 1999 ile 2004 yılları arasında aynı mahallede muhtarlık yaptığını söyledi.

29 Mart'ta yapılacak seçimlerde yeniden muhtar adayı olduğunu kaydeden Kuş, Türkiye'nin en kilolu muhtar adayı olduğuna inandığını ifade etti. Önceki muhtarlık döneminde 250 kilogram ağırlığında olduğunu dile getiren Kuş, şişman olmasının işini engellemediğini belirtti. 

En Şişman Muhtar Benim 

Seçimler öncesi mahallede kapı kapı dolaşarak seçim çalışması yaptığını anlatan Kuş, şunları söyledi:
"Türkiye'nin en şişman muhtarı olarak görev yaptım ve şimdi tekrar vatandaşların ısrarıyla bu göreve talip oldum. Şişman olmam işimi engellemiyor. Vatandaşlar şişman olduğum için bana sempatiyle yaklaşıyor. Ben de halimden gayet memnunum. Şişman olmam yapacak olduğum işi aksatmaz. İnşallah yeniden muhtar seçilirim."

Önemli Olan İşini Yapması

Mahallede yaşayan Ali Keyifli, muhtarın şişman olmasının kendileri için sorun olmadığını belirtti. Halil Kuş'un önceki muhtarlık döneminde daha da kilolu olduğunu, ancak işlerini aksatmadığını anlatan Keyifli, "Şişman olması bizim için önemli değil. Önemli olan işini yapması ve mahallemize katkı sağlaması." dedi.
14 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle