Bu bölgede, arsa fiyatları tavan yaptı

Yazlık Bölgesi’nde Emlak ve Gayrimenkul satışı yapan esnaflar, Yazlık’ta yapılan altyapı ve diğer yatırımlar sayesinde bölgenin her geçen gün değerinin arttığını söyledi.

Emlakçılar, Yazlık’ta yapılan yatırımlar sayesinde, emlak ve arsa fiyatlarının 5 sene öncesine nazaran yüzde 150 oranında artış gösterdiğini belirterek, “Doğu Marmara Bölgesi’nin en büyük kapalı spor salonunun bölgede olması, ulaşım noktasında merkezi noktada bulunması, doğalgaz altyapı çalışmalarının tamamlanmış olması, restore edilerek tekrar kullanıma kazandırılan tesisleri ve en son Serdivan Belediyesi’nin yaptığı asfaltlama çalışmaları sonrası Yazlık Bölgesi artık tercih edilir hale gelmiştir” dedi.

Bölgenin ulaşım ve altyapı işlemlerini halletmek için çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiren Serdivan Belediyesi, yaptığı asfalt çalışması ile Yazlık’ın çehresini değiştiriyor.

Yapılan çalışmaları yakından takip eden ve bölge halkı ile birebir sohbet etme imkanı bulan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar da, Yazlık Mahallesi’nde tüm kurumların uyum içerisinde hareket ederek çalıştıklarını söyledi. Alemdar, “Yazlık Mahallemiz, yapılan yatırımlar ile örnek bir mahalle olacak” dedi.

"Doğu Marmara Bölgesi’nin en büyük kapalı spor salonu burada"

Yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini söyleyen emlakçılar ise, “İşimiz itibari ile yapılan yatırımlarla yakından ilgileniyoruz. Yazlık Bölgemiz Serdivan’ın emlak değeri en hızlı yükselen bölgelerinden biri. Konut yönünden çok ciddi bir talep var. Doğu Marmara Bölgesi’nin en büyük kapalı spor salonu burada. Resmi kurumların yanı sıra AVM’ye de yakınlığı bu bölgeyi tercih edilir kılıyor. Ayrıca Belediyemizin yaptığı asfalt çalışmaları ile bölgemiz artık modern yollarına da kavuşmuş oldu. Bunlar bir bölgeyi tercih edilir kılan en önemli unsurlardır” dedi.

Yazlık’ta emlak ve arsa fiyatlarının ortalama yüzde 150 oranında artış gösterdiğini söyleyen emlakçılar, “Özellikle belediyemizin yaptığı yatırımlar Yazlık Bölgesini herkesin tercih ettiği bir yer konumuna getirdi. Düzgün yapılaşması, doğalgaz çalışmaları, parkları ve asfaltlanarak modernize edilen yolları ile Yazlık, yükselen değer konumuna geldi” dedi.
9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]