Binlerce Kaynarcalı Demokrasi Nöbetinde

6 yıl önce
Kaynarca’da vatandaşlara seslenen Başkan Toçoğlu, “Bu coğrafyada ne zaman kafa kaldırsak, ne zaman medeniyet yarışısında biraz kıpırdansak hemen başımıza bir iş açıyorlar. Ancak bu sefer tarihte görülmemiş bir düşmanla karşı karşıyayız. Bu yüzden Başkomutanımız ‘Evlerinize dönün’ diyinceye kadar bu meydanlarda nöbetteyiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilçelerde devam eden demokrasi nöbetlerinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Daha önce Hendek, Akyazı, Kocaali, Ferizli ve Karasu’da ilçe sakinlerine seslenen Başkan Toçoğlu son olarak Kaynarca’da vatandaşlar ile bir araya geldi. Buluşmada AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel’de yer aldı.

Yüreklerimiz Bir Oldu

Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “15 Temmuz tarihinden bu yana şehrimizin dört bir yanındaki meydanlardan yüzbinlerce insan gelip geçti. Ülkemizin her yerinde protestolar oldu. Dünya’da ve mazlum coğrafyalarda insanlar sokaklara indi. İnanın bir millet bu kadar kenetlenebilir. Millet olmanın özelliği beraber ve bir olmaktır. Şehrimizde de ilk dakikadan itibaren yüreklerimiz bir oldu. Allah sizlerden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Şapkasını Alıp Kaçanlar Yok

Başkan Zeki Toçoğlu, “Bu coğrafyada ne zaman kafa kaldırsak, ne zaman medeniyet yarışısında biraz kıpırdansak hemen başımıza bir iş açıyorlar. Ancak bu sefer tarihte görülmemiş bir düşmanla karşı karşıyayız. Bu yüzden Başkomutanımız ‘Evlerinize dönün’ diyinceye kadar bu meydanlarda nöbetteyiz. Siyaset yapmak isteyen, ülke yönetmek isteyen varsa bizim yaptığımızı yapacak. Milletimizin karşısına çıkarak destek isteyecek. Öyle milletin verdiği silahları yine millete doğrultarak devletin tepesine çökme devirleri geride kaldı. Artık şapkasını alıp kaçanlar yok. Recep Tayyip Erdoğan ve milyonlarca vatandaşımız var” ifadelerini kullandı.

Başarılı Olamadılar

Başkan Toçoğlu, “Nasıl bir badire atlattığımızı gün geçtikçe daha iyi anlıyoruz. Memleketimizde ne vardı? Ülkemizde yatırımlar hızlı bir şekilde ilerliyordu. Şehrimizde de yeni yatırımları hayata geçiriyorduk. Arkadaşlar şunu da ifade etmemiz gerekir; Bizim derdimiz ordumuz ile değil, ordunun içerisinde askeri üniformayı giyen terörist katillerledir. Askeriye bizim gözbebeğimizdir. Bu ayrımı da güzelce yapmamız gerekir. O kadar alçaklarki Güneydoğu’dan terörle mücadeleden dönen özel kuvvetlerimizin karargahını bombaladılar. Kardeşlerimizi şehit ettiler. Eğer siz o gün sokaklara çıkmasaydınız bu hainler başarılı olurlardı. Ancak başarılı olamadılar, olamayacaklarda” diye konuştu.