Bilgievi'nde Yerli Malı Haftası kutlandı

Yeminli mali müşavirler
ithal ve yerli avizeler
7 yıl önce
Adapazarı Belediyesi Bilgievi öğretmen ve öğrencileri tarafından her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan “Yerli Malı Haftası” nedeni ile etkinlik düzenledi.

Sınıfı, öğrencilerle birlikte yerli malı konulu resimlerle süsleyen öğretmenler, öğrencilere yerli malının önemi ile ilgili bilgi verdi. Velilerin de ilgi gösterdiği etkinlikte, öğrencilere, tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın önemi anlatıldı. Öğrenciler düzenlenen etkinlikte evde annelerine hazırlattıkları yiyecekleri arkadaşlarıyla paylaştı. Yerli malı kullanımının ülke ekonomisine katkısı, küçük yaşlarda tutumlu olma ve yerli malı kullanmanın sağlık ve ekonomik açıdan önemi anlatıldı.

Adapazarı Belediyesi Bilgievi’nde düzenlenen “Yerli Malı Haftası” programına Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer de katıldı. Yerli Malı kullanımının önemini anlatan Sezer, “Yerli Malı Haftası çocuklarda yardımlaşma ve paylaşma duygusunu pekiştiriyor. Ülke olarak kendi malımızı yetiştirip kendi malımızı tüketmeliyiz. Kendi malımızı üretmediğimiz takdirde bizim yerimize üreten ülkeler olacaktır. Bu açıdan yerli malına önem verip bu bilinçle hareket edilmesini temenni ediyorum” dedi.