'Beden öğretmeni cinayeti' 2. duruşmasında şok iddia!

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde, geçtiğimiz Mart ayında eşinin sevgilisi olduğu ileri sürülen beden öğretmeni Tuncay K.’yı öldürüp, eşini silahla yaralayan zanlı ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Sakarya Adliyesinde görülen davada “Kasten öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla hakim karşısına çıkan sanık Güven Ş. cezaevinden geniş güvenlik önlemleri altında adliye binasına getirildi. 1. Ağır Ceza Mahkemesi\'nde görülen davada sanık yakınları ve mağdur yakınları hazır bulundu. Sanık Güven Ş, yaptığı savunmada, “Ben 2005 veya 2006 senelerinde Kocaeli ilinde bir yağma girişimine maruz kaldım. O eylemden sonra ruhsatsız silah taşıyıp bulundurmaya başladım. Ben olay öncesinde evimde de, üzerimde de yine aracımda da silah bulundurup taşıdığım oldu. Taşımayı alışkanlık haline getirmiştim. Ben silahı sırf olay gününe mahsus yanıma almış değilim. Zaten ben silah taşımayı alışkanlık edinen bir kimseyim. Tabancayı araca bindiğimde belimden çıkartıp şoför koltuğunun altına koyarım” diye konuştu.

"MAKTUL TUNCAY’IN BANA YAPTIĞI GAYRİ AHLAKİ TEKLİFLERİ KOCAMA ANLATMADIM"

Bir önceki duruşmaya katılmayan ve mahkeme kararı ile 2\'inci celseye gelerek savunma yapan sanık Güven Ş’nin eşi Hülya Ş, “Maktul Tuncay K. benim kızımın hem seçmeli, hem de beden eğitimi dersinin öğretmeni olan bir kimse idi. Olay tarihinden yaklaşık 3 ay öncesi itibariyle kendisi bana telefon etmeye başladı. Beni telefon ile sıklıkla öyle ki günde birkaç kez arıyordu. Bana telefonda beni istediğini, sevdiğini söylüyordu. Ben ise bu süreçte kendisine hiçbir zaman olumlu cevap vermedim. Ben bu olayı yani maktul Tuncay’ın bana yaptığı gayri ahlaki teklifleri kocama anlatmadım. Şayet anlatsaydım kocamın davranış şeklinin kötü olacağını biliyordum. Bu nedenle bahsetmedim" dedi.

"BENİMLE BİRLİKTE OLMAK İSTEDİ ANCAK KABUL ETMEDİM"

Olay günü Tuncay K.\'nın kendisini birkaç kez telefonla aradığını söyleyen Hülya Ş, "Telefonla beni rahatsız etmemesi gerektiğini o gün yüzüne söyleyeyim diye olayın geçtiği okulun spor salonuna gittim. Zira daha öncesinde de ben kocama kızım doğanın okuldan alınmasını da teklif etmiştim. Yoksa çocuğu okula getirip götürürken çoğunlukla karşılaşıyorduk. Bu karşılaşmalarımız da bana yönelik her hangi bir cinsellik içeren konuşmaları olmadı. Kendisinin bana yönelik gayri ahlaki teklifleri her seferinde telefonda olmuştur. Spor salonunda buldum odasına geçtik. Aslında koridorda idik. Kendisi beni zorlayarak koridordan odasına sürükledi. Bu sırada kendisi bana saldırmaya başladı. Ben kendisinden kendimi kurtarmayı başardım ve odadan dışarı çıktım. Benim zaten kendisi ile herhangi bir gönül ilişkim olmadı. Kendisi benim ile cinsel ilişki yaşamak istedi ama ben kabul etmedim. Tepki gösterdim odan dışarı çıktım. O anda spor salonunun önüne çıkmıştım ki kocam olan beni telefonla aradı. Bu sırada arkamdan maktul geliyordu. Kocam telefonda nerede olduğumu sordu. Dışarıda olduğumu söyledim. Zaten telefona baktığımda kocamı görmüştüm. Telefonu kapatarak yanına gitmiştim. Tam bu sırada kocam aracından inerek bana doğru geldi ve bana arkamdan gelen öğretmenin kim olduğunu sordu. Ben ise kendisine kızımız doğanın beden öğretmeni diye söyledim. \'Burada ne arıyor\' diye sordu. Ben bu soruya cevap vermedim. Kendisi aracı bin eve git diye söyledi. Ben o anda aracıma binip eve doğru hareket ettim. Eve geldikten bir süre sonra kocam da eve geldi ve beni tekrar arabayla dışarı çıkardı. Ben ne oluyor diye sordum. Yolda giderken bana \'Tuncay K.’yı öldürdüm. Şimdi de seni öyle bir yerde öldüreceğim ki kimseler seni bulamayacak\' diye söyledi. O sırada aracın kapısını açarak kendimi araçtan aşağıya attım" diye konuştu.

"KOCAM BENİ ÖLDÜRMEK İSTEDİ. BU NEDENLE SANIKTAN ŞİKAYETÇİYİM"
Kocasının bir süre sonra tekrar araçla yanına geldiğini belirten Hülya Ş., "Açık kapıdan koltuğu göstererek yan koltuktaki kan damlacığı izlerini gösterip bu öğretmenin kanı diye söyledi. Beni bir eliyle tutup silahı kaldırarak suratıma doğru yöneltti. Silahı görünce, silahı tuttuğu koluna doğru vurdum. Vurmamla birlikte kolu aşağıya düştü ve silah ateş aldı. Ben de ayağımdan yaralandım. Kocam beni öldürmek istedi. Bu nedenle sanıktan şikayetçiyim" ifadelerini kullandı.

Sanık avukatı Hülya Ş.’nin spor salonuna gittikten sonra orada 58 dakika kaldığını bu bağlamda olay yeri incelemesinde elde olunan spor odasındaki çöp kutusunda bulunan peçetede ele geçirilen kriminal bulgular itibariyle bulguların maktul Tuncay K. ile ikinci bir bayan şahısa ait olduğu buradan kastedilenin kendisi olup olmadığı sorusuna da cevap veren Hülya Ş, “Oradaki ikinci bayan şahıs ben değilim. Benden kriminal inceleme için kan numunesi alınmamıştır” şeklinde konuştu.

Tanıkları da dinleyen mahkeme heyeti spor salonunda bulunan peçete üzerinde tanımlanan bayan şahısa ait DNA bulgularının müşteki Hülya Ş.’ye ait olup olmadığı anlaşılabilmesi için kan numunesi alınmasına, alınacak kanın inceleme yapılması için İstanbul Polis Kriminal laboratuvarına gönderilmesine, Sanık Güven Ş.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileriki bir tarihe erteledi.

Haber hakkında geçmiş bilgi için tıklayın...

 

bayan direksiyon öğretmeni
8 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]