Başkan Yüce: Sakarya Kültür Çeşitliliğinin Yansımasıdır

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yeni sezon kültür sanat etkinlikleri ‘Galata Üçlüsü’ isimli dinleti ile başladı.AKM’de gerçekleştirilen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin ev sahipliği yaptığı programda SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, kültür sanat dostları ve çok sayıda müziksever yer aldı.
Başkan Yüce Günün Anısına Misafirlere Hediyeler Takdim Etti.
Başkan Ekrem Yüce, “İçinde birçok kültürü barındıran Sakarya’mız şehirlerin şehridir. Biz bu topraklarda dünyanın farklı coğrafyalarından gelmiş kardeşlerimizle birlikte sevgi ve barış içerisinde yaşıyoruz. Sakarya’mızda yüzlerce farklı kültürü bir arada görebilirsiniz. Kafkaslar, Anadolu, Balkanlar, Asya hatta Afrika kültüründen ögelerle bu şehrin sokaklarında karşılaşabilirsiniz. Sakarya’nın en büyük başarısı ve en güzel yanı da bu çok kültürlü halidir. Burada bütün kültürler varlığını korumuş ve ortaya muazzam bir kültür çeşitliliği çıkmıştır. Hep birlikte icra ettiğimiz kardeşlik duygusu bu kültürün en güzel yansımalarından biridir” diye açıklama yaptı.
Başkan Yüce, "Ekim ayı ile birlikte şehrimizde kültür sanat etkinlikleriyle yine hemşerilerimiz ile buluşacak, kıymetli isimleri ağırlayacak ve şehrin entelektüel birikimlerine katkı sağlayacağız" dedi.
Sinema, Tiyatro ve Kültür Merkezleri
Sakarya Kebapçılar
Sakarya lise kitapları
3 ay önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]