Başkan Toçoğlu, Libyalı heyeti makamında ağırladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Libya’nın El Merc şehrinden gelen heyeti makamında ağırladı.

El Merc Belediye Başkanı Hasan Ahmet Salih, El Merc Üniversitesi Dekanı, konut ve kamu sektör temsilcileri, belediye yerel planlama ve proje yöneticileri, belediye üyeleri, ulaşım ve iletişim sektör temsilcilerinden oluşan heyet ile kısa bir toplantı gerçekleştiren Başkan Toçoğlu, kardeş şehir çalışmaları kapsamında Libya’nın El Merc şehrinden gelen heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Başkan Toçoğlu, “Libya’da yeni bir oluşum var. Libya’nın gelişmesi için çok planlı ve düzgün bir şekilde çalışmalıyız. Birbirimizin tecrübelerinden yararlanmalıyız. Ortaya çok güzel örnekler koymalıyız” ifadelerini kullandı.

Libya El Merc Belediye Başkanı Hasan Ahmet Salih ise, ““Biz, büyük bir savaştan çıktık. Şehitlerimizin kanı bizim sınırlarımızı belirledi. İnşallah, kurduğumuz kardeşlik bağları bu şekilde devam eder. Bu iş birliği iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarını da güçlendirecektir. İki ülke arasında kurulan bu bağı en üst seviyeye çıkarmak için çalışacağız. Türkiye ile olan dostluğumuzun güçlenmesi için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen toplantının ardından, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, El Merc şehrinden gelen heyete, hizmet binası içerisinde yer alan birimleri tanıttı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu ve Tıp Merkezi’nde incelemelerde bulunan heyete, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verildi.
9 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]