Balkan Ülkeleri 3. Açık Wushu Şampiyonası Sakarya'da yapılacak

Tabelacılar ve Açık Hava Reklamcılığı
Tabelacılar ve Açık Hava Rekla…
7/24 açık lastikçi
Sakarya lise kitapları
8 yıl önce
Balkan Ülkeleri 3. Açık Wushu Şampiyonası, 13-15 Haziran tarihleri arasında 9 ülkeden sporcuların katılımıyla Sakarya’da yapılacak.

Daha önce Hırvatistan ve Bosna Hersek’te gerçekleştirilen şampiyonaların 3\'ncüsü Türkiye’de yapılacak. Türkiye Wushu Federasyonu tarafından 13 Haziran tarihinde Sakarya’da başlayacak turnuvaya Hırvatistan, Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti, Yunanistan, Sırbistan, Makedonya, Bosna Hersek, Meksika, İran, Irak ve İtalya’dan çok sayıda sporcu katılacak. Sakaryaspor Salonu’nda gerçekleştirilecek şampiyonanın Sanda ve Taolu dalında yapılacağını ifade eden Balkan Ülkeleri Wushu Federasyonu Başkanı Saadettin Çolak, tüm Sakaryalıları şampiyonaya davet etti.

2012 yılında kurulan Balkan Wushu Federasyonu’nun 3. Açık Şampiyonasını yapacağını belirten Başkan Çolak, “Sponsor bulmakta çok zorluk çekiyoruz. Şampiyona masraflarını tamamen devletin federasyonumuza verdiği bütçeden karşılıyoruz. Sakaryalı işadamlarımızı bu spora destek vermeye davet ediyoruz” dedi.

Federasyon olarak bir yıl gibi kısa sürede iki şampiyona, iki hakem semineri düzenlendiğine vurgu yapan Çolak, “Bir yıl içerisinde üçüncü şampiyonamızı yapacağız. İlk iki şampiyonamızda Türkiye olarak yaklaşık 40 altın madalya kazandık” diye konuştu.