Bakkal Sahipleri Başbakana Tepkili

bakkal buzdolapları
12 yıl önce
Arifiye ilçesinde bulunan ve geçimini bakkal dükkanı ile sağlayan Mustafa Çakmak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın “Mahalle Bakkalı devri artık kapandı” sözlerine tepki gösterdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın önceki gün İsbanbul`da bir iş merkezinin açılışında yaptığı konuşmada `Mahalle Bakkalı devri artık kapandı` sözlerine tepki gösteren Bakkal Mustafa Çakmak, “Buradan sayın başbakanımıza sormak istiyorum. Kendisinin ailesi onun çocukluğunda nereden alış veriş yapmış” merak ediyorum diye konuştu.
Biz Destekçiyiz

Bakkal esnafının toplumsal barış ve ekonominin çarklarının dönmesi için teminat olduğuna dikkat çeken Çakmak, “Bizler vatandaşın parası olmadığı zamanlarda destek oluyoruz. Büyük alış veriş merkezlerinde 5 kuruşun eksikse ürünü vermiyorlar. Ama bizde öyle değil biz aylarca bekliyoruz. Müşterilerimiz büyük bir bölümünün kredi kardı kullanımı nedeni ile büyük marketlerden alışveriş yapıyordu ama kredi kartlarını ödeyemedikleri için şimdi bizlerden alış veriş yapıyorlar. Piyasalar çok kötü. Sanırım Başbakanımıza yanlış bilgiler verdiler” diye konuştu.