Bakan İslam Erkek Terörü’nün nedenlerini açıkladı

“Göç, eğitimsizlik ve aile"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, erkek terörünün nedenlerini Kanal D televizyonunda açıkladı.

İslam, “Erkek Terörü” başlıklı haberde bir bayan muhabirin sorularını cevaplandırdı.  Erkek terörüne ve kadına şiddete sebep olan nedenleri “Göç, eğitimsizlik ve aile” başlıkları altında sıralayan İslam, uygulamalarda bazı sıkıntılar olduğunu da dile getirdi.

“Eleştirilerin haklılık payı yok"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, Kanal D Haber’de ayrıca,“Kadından ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı” isminden “kadın” adının çıkartılmasına yönelik gelen eleştirilere de yanıt verdi.

Kanal D muhabirinin sorusunu cevaplandıran Ayşenur İslam, “Her eleştiriye açığız ama, bu eleştiride haklılık payı olduğunu düşünmüyorum” dedi.

“Kadın Bakanlığına ihtiyacı var" demişlerdi

Hatırlanacağı gibi bazı Sivil Toplum Örgütleri Türkiye’de Kadın Bakanlığı ihtiyacını gündeme getirmiş, değişik ortamlarda “Kadın Bakanlığı istiyoruz” şeklindeki açıklamalar yapmıştı.

Bakanlıktan “kadın” adının çıkartılmasına yönelik gelen eleştirilerin yeniden ülke gündeme girmesi, Kadın Bakanlığına olan ihtiyacın tekrar ülke gündemine oturabileceğine dair sinyal verdi.

8 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]