Atatürk Spor Salonun'da Oturma Eylemi

Liseli Yıldız Kızlar Voleybol İl birinciliği maçlarında ilginç bir protesto olayı yaşandı.

Serdivan Lisesi - Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi maçının başlama saati geldiği halde maça çıkmak için spor salonuna yetişemeyen Serdivan Lisesi takımının antrenörü Yılmaz Ünlü, kendisine başlama saatinin haber verilmediği gerekçesi ile salonun ortasına koyduğu bir sandalyeye oturarak okullar lig heyetini protesto etti ve hükmen mağlup olabileceği maçın oynamasını istedi.

Liseli Yıldız Kız Voleybol İl Birinciliği için Gruplarında ilk iki dereceyi alanı takımların çapraz usulde karşılaşmaları Atatürk spor salonunda başladı. Günün ikinci maçı olan Figensakallıoğlu Anadolu Lisesi - Serdivan Lisesi maçı başlama saatinde, rakibi sahaya çıktığı halde Serdivan Lisesi Atatürk Spor Salonu'na gelmedi. Maçın hakemleri bekleme suresi dolunca maçın oynanmayacağını ve kararın okullar lig heyeti tarafından verileceğini belirttiler.

Sahanın Ortasına Oturdu

Günün üçüncü maçı için Ferizli ve Sapanca takımları sahaya çıktı. Bu arada Serdivan Lisesi ekibi salona geldi ve antrenörler Yılmaz Ünlü maçı oynanması için Hakemlere söyledi. Saatin geçtiği karşılığını alan antrenör Yılmaz Ünlü  “Bana haber verilmedi. Bu maçların kararı yeni verilmişti. Lig heyetinin bizi arayıp tebligat yapması lazımdı. Bize de yazık .Maçımızı oynayana kadar saha ortasında oturacağım” diyerek Ferizli ve Sapanca Lise kız takımlarının ısınma yapmalarına rağmen uzun süre orta alanda oturdu.

Yılmaz Ünlü’ün saha ortasında oturmasına yapılacak olan Ferizli - Sapanca maçının baş hakemi Mehmet Akova “olmaz” deyince daha sonra ikna edilen Yılmaz Ünlü oturduğu yerden kalktı. Oynanmayan maç için Okullar Lig Heyeti'nin karar vereceği bildirildi.

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]