Aşı Yapmayan Sağlık Müdürlüğünün Başı Derde Girdi

İstanbul Barosu avukatlarından Ramazan Zeybek, kendisine domuz gribi aşısı yapmayan Sakarya Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlüğü hakkında Cumhuriyet Savcılığı ve Valiliğe suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Barosu avukatlarından Ramazan Zeybek (30), 18 Kasım Çarşamba günü bir dava için Sakarya adliyesine geldi. Genç avukat adliyenin bulunduğu yerde bulunan Sakarya Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlüğüne giderek domuz gribi aşısı yaptırmak istedi. Ancak buradaki görevliler kendisinin risk grubunda olmadığını belirterek aşı yapmadılar. Bunun üzerine Zeybek, Sakarya Sağlık Müdürlüğü ve Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlüğü hakkında Sakarya Cumhuriyet Savcılığı'na adli, Sakarya Valiliği'ne de idari suç duyurusunda bulundu.

Sakarya Cumhuriyet Savcılığı ve Sakarya Valiliği'ne Sakarya il Sağlık Müdürlüğü ve Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlüğü hakkında ayrı ayrı şikayet dilekçesi veren Zeybek, "Sakarya adliyesinde dava için beklerken adliye ile aynı kampüste bulunan Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi'ne giderek domuz gribi aşısı olmak istedim. Ancak görevliler risk grubunda olmadığımı söyleyerek bana aşı yapmadılar. Sağlık Müdürlüğü risk grubunda olmadığımı söylese de ben insanlarla sürekli olarak temas halinde olduğum için aşı yaptırmam gerekiyor. Bana hastalık bulaşması halinde en iyi ihtimalle yatarak iş kaybına uğrarım, en kötü ihtimalle de ölürüm. Sağlık Müdürlüğü hastalıkla ilgili olarak önlem ve tedbirleri alması gerekirken bana aşı yapmayarak görevlerini ihmal ettikleri gibi bilinçli adam öldürmeye tam teşebbüs suçunu da işlemişlerdir" dedi.

Sağlık ve Medikal
Ayak Sağlık Merkezleri
İşe giriş sağlık raporu
Sakarya sağlık hizmetleri
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]