ASAŞ Alüminyum'un Dünya Çapındaki Başarısı

Akyazı'da bulunan ASAŞ Alüminyum Sanayi Ticaret A.Ş. Japon Fabrika Bakım Enstitüsü'nün TPM Mükemmellik -A Kategorisi Ödülü'nü kazandı. 

1992 yılında İstanbul Gebze'de kurulan ve halen alüminyum profil üretimi, kompozit panel üretim alanlarında faaliyet gösteren ASAŞ Alüminyum, ekstrüzyon sektöründe kısa zamanda sektörün lider firması haline geldi.

1998'de Akyazı'ya taşınan ve burada 350 dönüm arazide 130 dönüm kapalı alan üzerine kurulu olan ve 800 üzerinde çalışanı bulunan ASAŞ Alüminyum, 2008 yılı 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında da 176. sırada yer aldı.
TPM Mükemmellik-A Kategorisi Ödülü

2005 yılından itibaren alüminyum işletmelerinde 3 yıllık bir periyotta başarıyla uyguladığı TPM-Toplam Üretken Bakım Projesi'yle bir Japon devlet kuruluşu olan JIPM-Japon Fabrika Bakım Enstitüsü'nün 'TPM Mükemmellik -A Kategorisi Ödülü'nü almaya hak kazandı.  9 TPM Komite yapılanmasıyla, JIPM'den 3'er aylık periyotlarla gelen Japon danışman denetiminde koordine edilen ve yürütülen faaliyetler neticesinde Temmuz 2008'de ön denetlemeyi, Aralık 2008'de de final denetlemesini başarıyla geçerek 2008 yılı 'TPM Mükemmellik-A Kategorisi Ödülü' almaya hak kazandı. 
Dünya Çapında Prestij Ödülü

Her yıl dünya çapında TPM uygulayan firmaların JIPM  tarafından denetlenerek başarılı olanların layık görüldüğü TPM'in çeşitli kademe ödüllerini bu yıl Türkiye'den ASAŞ'da almaya hak kazandı. Dünya çapında prestij ödülü olan 'TPM Mükemmellik Ödülü' etkin bir üretim sistemine ulaşmayı başaran firmalara minimum üç yıllık başarılı uygulama neticesinde Japon profesörlerin denetlemesi ve değerlendirmesiyle veriliyor.

Ödül paketi, geçen  günlerde Japonya'nın eski başkenti olan Kyoto'da yapılan törenle TPM Koordinatörü Sadık Mutlu Ayan ve TPM Ofis Lideri Fatih Zafer Zorlu'ya takdim edildi.  
14 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]