Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Almanya’da Raylı Sistemleri incelediler

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın desteklediği, 2013 yılı Leonardo da Vinci Hareketlilik Projelerinden olan “Almanya’daki Raylı Sistemlerin Eğitim Yöntemlerinin incelenerek Türkiye’ye adaptasyonu” adlı proje için Almanya’ya giden Sakarya heyeti yurda döndü.

Adapazarı Fatih Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin hazırladığı proje kapsamında onbeş gün süreyle Almanya’nın Ludwigshafen şehrinde incelemelerde bulunan eğitimciler, bu çalışmanın çok yararlı olduğunu ifade ettiler. Almanya’nın Lutwigshafen ve Mannheim şehirlerinde bulunan DB (Deutsche Bahn) Snekar Kurumu, RNV (Rhein–Neckar Verbund işletmesi); Handwerskammer Meslek Odası- Meslek Okulu, Bombardier Lokomotif -Tramvay Fabrikası ve Raylı Sistem Demiryolu Bakım yerlerini ziyaret eden katılımcılar, raylı sistemler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olurken, birçok faaliyeti yerinde inceleme şansı buldular.
 
Gerçekleştirilen projenin, ülkemizdeki şehir içi ve şehir dışı Raylı Sistem ulaşımlarının çok önemli olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu dile getiren Sakarya heyeti, raylı sistemler alanı başta olmak üzere birçok konuda AB ülkelerinden yapılacak teknoloji transferinin ülkemiz açısından önemli olduğunu belirttiler. Proje kapsamında faaliyetlere katılan heyet, yapılan bu çalışmalarda elde ettikleri kazanımları, öncelikli olarak kendi kurumlarında, akabinde ilimizdeki diğer kamu ve özel sektör kurumlarında yaygınlaştırmak amacında olduklarını kaydettiler.
9 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle