Alişan 'Ak Parti’nin kararı diğer partilere örnek olsun'

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan Ak Parti’nin milletvekili aday tespiti konusunda Sivil Toplum Örgütlerine görüş sorması kararını sosyal medya üzerinden yorumladı. 

Alişan twitter hesabından kararı değerlendirirken, alınan bu kararı yerine bulduğunu, gelenek haline gelmesini ve diğer siyasi partilere örnek olmasını istedi.

SESOB Başkanı Hasan Alişan sosyal medyada şunları yazdı:

“ÖNEMLİ BİR ADIM, ÖNEMSİYORUZ”
“Siyasi partilerin milletvekili adaylarının tespitinde meslek odalarının yöneticilerinin görüşünün alınmasını önemsiyoruz.
Milletin temsilcilerinin seçilmesi milletin onay ve istediği doğrultuda doğru bir yöntemdir. Bu açıdan önemli bir adımdır.
Umuyorum ki gelenek haline gelir. Bu yöntem sadece AK Parti’nin olmamalı, tüm siyasi partilerin olmasını gönülden diliyorum. Ve bekliyoruz. 

“USÜLE UYGUN OLMALI”
Görüşlerine önem verilecek oda mensuplarımızın davet edilme şekli de önemlidir. Unutulmamalıdır ki odalarımız kamu kurumu niteliğindedir. STK temayul çağrısının usule uygun olmasına özen gösterilmeli, aksi taktirde katılım sağlamanın sözkonusu olmadığını ifade ediyorum.”
8 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle