Akyazı’da ‘Aktepe Kızak Merkezi’ Kurulacak

Akyazı Belediyesi Şubat ayı Meclis Toplantısında konuşan Belediye Başkanımız Bilal Soykan,  “Akyazı Kızak Şenliği’ni geleneksel hale getireceğiz. Uludağ, Kartepe gibi ilçemizde de Aktepe Kızak Merkezi’ni kuracağız” dedi.

Akyazı Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı Belediye Başkanımız Bilal Soykan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. 3 gündem maddesinin karara bağlandığı meclis toplantısında Belediye Başkanımız Bilal Soykan meclis üyelerine belediyenin bir aylık çalışmalarında öne çıkan aktiviteleri içeren bir video izlettirdi. 

30 ARAÇ VE 132 PERSONELİMİZ İLE 7/24 SAHADA OLDUK

Video gösterimi sonrasında açıklamalarda bulunan Başkanımız Bilal Soykan, “ Okulların tatile girdiği Cuma günü itibari ile ilçemizde yoğun bir kar yağışı başladı. Kar yağışı öncesinde Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizle birlikte teyakkuz halinde hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Yağışın başlaması ile birlikte de 30 araç ve 132 personelimizle birlikte 7/24 çalışma esası ile sahada olduk. Ekiplerimizin başarılı çalışmaları ile 10 gün aralıksız süren karla mücadelemizde vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzluk yaşamasına müsaade etmedik. Bu çalışmalarda emeği geçen başkan yardımcılarımıza, Fen İşleri Müdürümüz Seçkin Yıldırım’a ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

AKYAZI BELEDİYESİ KIZAK ŞENLİĞİ VATANDAŞLARIN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Güzlek Mahallesi’nde geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirilen ‘Akyazı Belediyesi Kızak Şenliği’nin vatandaşların büyük beğenisini kazandığını ifade eden Başkanımız Bilal Soykan, “ 10 gün süren karla mücadele çalışmalarının ardından şimdi eğlenme zamanı diyerek kızak şenliği düzenlenmeye karar verdik. Güzlek Mahallemizde hazırladığımız alanda iki gün süre şenliğe binlerce vatandaşımız katıldı. Bu şenliğimizi geleneksel hale getirerek her sene düzenleyeceğiz. Çocuklarımızın mutluluğu bizim en büyük motivasyon kaynağımız. Uludağ ve Kartepe ibi ilçemizde de Aktepe adından bir merkez oluşturmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanımız Bilal Soykan’ın açıklamalarının ardından gündem dışı konuşmalarda söz alan MHP’li Meclis Üyesi Ergün Öztürk, gerçekleştirilen çalışmalardan ve bu çalışmaları içeren video sunumundan dolayı Başkan Soykan’a teşekkür etti. Ergün Öztürk, “ İlçe merkezini altyapı ve üst yapı çalışmaları ile değiştiren ve şehir statüsüne kavuşturan Belediye Başkanımıza, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ederiz. Aynı çalışmaların diğer ara sokaklarda da yapılmasını arz ederiz” dedi. 

MEMUR KADRO DEĞİŞİKLİĞİ

Öztürk’ün konuşmasının ardından ise gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. Gündemin birinci maddesinde, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nden havale edilen 25.01.2022 tarih ve 13195 sayılı yazıya istinaden dolu memur kadro değişikliği cetvellerinin görüşülmesi hususu oy birliği ile kabul edildi.  Gündemin ikinci maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden havale edilen 26.01.2022 tarih ve 13224 sayılı yazıya istinaden, Kuzuluk Mahallesi’nde bulunan İhlas Kuzuluk Kaplıca Evleri mükelleflerine ait 2022 yılı emlak ve çevre temizlik vergisinin tamamının ödenmesi amacıyla İhlas Aş. ile protokol yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin imar planı plan notlarında yapı ve yapılaşmaya ilişkin 17’inci maddesinde değişiklik yapılması teklifi imar komisyonuna havale edildi. Akyazı Belediye Meclisi bu maddeyi görüşmek üzere 02.01.2022 tarihinde saat 10:00’da tekrar toplanacak.                    

1 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]