Akü hırsızları için mahkeme kararı

Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Akyazı ilçelerinde 28 aracın aküsünü çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan iki şüpheli tutuklandı.

Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Akyazı'da 28 aracın akülerini çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan S.A. ve M.A. ile çalıntı aküleri aldığı öne sürülen hurdacı adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden S.A. ve M.E.. tutuklandı. Hurdacı ise serbest bırakıldı.

4 ilçede 28 aracın akülerinin çalınmasıyla ilgili çalışma yürüten polis ve jandarma, Akyazı'da tır parkında aküleri çalınan araçların takograflarından hırsızlığın saatini tespit etmiş. Ardından ilçe giriş ve çıkışlarındaki KGYS kameralarının görüntülerinden hırsızların kullandığı araç belirlenmişti.

 Harekete geçen polis ve jandarma, hırsızlık şüphelileri,  S.A (28) ve M.A'yı (29) gözaltına almıştı. Şüpheliler, sorgularında çaldıkları aküleri İ.N. (32) isimli hurdacılık yapan şahsa sattıklarını itiraf etmişti.

İtiraf üzerine hurdacıya baskın yapan jandarma, 28 adet çalıntı akü ele geçirmişti. Çalıntı aküleri alan hurdacıda gözaltına alınmıştı.

Akülerin 18'inin Akyazı'dan kalan akülerin ise Adapazarı, Erenler ve Serdivan'dan çalındığı tespit edilmişti.

Doğum için gevşeme egzerzisleri
reklam için tabela
3 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]